Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Nawet 100 tys. zł "ekstra premii" dla KGW za promowanie szczepień
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Nawet 100 tys. zł "ekstra premii" dla KGW za promowanie szczepień

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Koła Gospodyń Wiejskich będą mogły otrzymać pomoc finansową na zorganizowanie akcji promocji szczepień - przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Jak się okazuje, trwają ostatnie prace legislacyjne, dzięki którym Agencja będzie mogła przekazać środki na ten cel. Za największą skuteczność jedno z Kół otrzyma 100 tys. zł ekstra premii.

Koła Gospodyń Wiejskich będą musiały złożyć wnioski do 15 września 2021 r. do kierownika biura powiatowego ARiMR. Jak informuje Agencja, przedsięwzięcie będzie trzeba zrealizować do końca września bieżącego roku.

Promocja szczepień

- ARiMR zachęca koła gospodyń wiejskich, by zaangażowały się w organizację bezpłatnych wydarzeń mających na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności do szczepień przeciwko COVID-19 - informuje Agencja.

Do KGW za zrealizowanie jednej atrakcji może trafić 8 tysięcy złotych. Koła zobligowane będą do przeprowadzenia kampanii informacyjnej w lokalnych mediach, mediach społecznościowych, a także zapewnić możliwość szczepienia podczas wydarzenia, oraz do 30 dni od zakończenia przedsięwzięcia będą musiały przedstawić sprawozdanie.

Jak powiadomiła ARiMR, budżet na ten cel wynosi 40 mln zł. Pomoc zostanie przydzielona na podstawie kolejności złożenia wniosków. Dodatkowo KGW mogą liczyć na premię za ilość szczepień, która zostanie wykonana podczas wydarzeń. Aby otrzymać premię, co najmniej 100 osób musi zostać zaszczepionych pierwszą dawką.

- Stawka pomocy wynosi 15 zł za zaszczepioną osobę w wieku do 60 lat lub 30 zł za osobę powyżej 60. roku życia - informuje ARiMR.

100 tys. zł ekstra premii

Co więcej, do Kół Gospodyń Wiejskich może trafić jeszcze 100 tys. zł ekstra premii. O tym, do którego Koła trafi, zadecyduje liczba zaszczepionych osób (z tym że osoby po 60 roku życia liczone będą podwójnie). Im więcej zaszczepionych osób, tym zostanie przyznana wyższa nagroda.

100 tys. zł otrzyma Koło, które zajmie pierwsze miejsce, następna nagroda za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca wynosi 50 tys. zł, za zajęcie od czwartego do dziesiątego miejsca przyznane zostanie 25 tys. zł. 10 tys. zł trafi do Kół z miejsc od jedenastego do setnego. W przypadku miejsc od sto pierwszego do tysięcznego wypłacony zostanie 1 tys. zł.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: ARiMR