Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > Niewypłacalny Palikot? Pracownicy spółki biznesmena nadal bez wypłaty
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 21.08.2023 22:11

Niewypłacalny Palikot? Pracownicy spółki biznesmena nadal bez wypłaty

Janusz Palikot
Domena publiczna

Początkowo bardzo dobrze prosperująca i ciesząca się dużą popularnością spółka Tenczynek Świeże, założona przez byłego polityka Janusza Palikota przeżywa coraz to głębszy kryzys. Zaniepokojeni inwestorzy i pracownicy pozbawieni wypłaty.

Utrata sieci sklepów, a problemy pracowników

Sklepy stacjonarne Tenczynek Świeże zostały zamknięte wraz z początkiem lipca z wyjątkiem tych w Krakowie oraz samego outletu w Gliwicach. Nagłe zamknięcie sieci sklepów, niestety wiązało się ze zwolnieniem dużej liczby pracowników, którzy jak podaje portal dlahandlu.pl,  nie otrzymali należytej im wypłaty. Pierwsze problemy z wypłacalnością spółki pojawiły się już w czerwcu tego roku, gdy znaczna część osób zatrudnionych w ww. spółce nie otrzymała  wynagrodzenia za maj. To był jedynie wierzchołek góry lodowej.  

Pracownicy zaczęli nagłaśniać sprawę

Komentarze byłych pracowników sklepów Tenczynek Świeże mówią same za siebie: "Jesteśmy okłamywani co trochę, najpierw wypłaty miały być w lipcu, potem na koniec lipca, potem w pierwszym tygodniu sierpnia, potem w drugim... a pieniędzy nie ma

Jeden z byłych pracowników ujawnia również: "Wszyscy pracownicy, włącznie z osobami z browaru w Tenczynku, nie otrzymali wypłat za czerwiec i lipiec. Słyszeliśmy także, że niektórzy pracownicy Tenczynku dostali jedynie zaliczki z wypłat. Nie mam jednak pewności co do tej informacji." 

Pracownicy, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni pracy, a wcześniej wypłaty liczą na sprawiedliwość i nagłośnienie sprawy. W spółce odbyła się kontrola ze strony Państwowej Inspekcji Pracy, jednak jej ustalenia nie są jeszcze znane.
 

Problemy z dostawcami

Działający jeszcze outlet w Gliwicach boryka się z problemami w dostawach słynnych produktów. Jak podają świadkowie: "Są problemy z dostawami. Ci nie dostali zapłaty, więc odmawiają realizacji zamówień, co tworzy błędne koło.

Tagi: Alkohol