obostrzenia rolnicy
unsplash.com / fot. Gregory Hayes
Autor Magdalena Więckowska - 26 Kwietnia 2021

Od 26 kwietnia zniesienie części obostrzeń. Co czeka rolników?

Od poniedziałku 26 kwietnia 2021 roku Polska wchodzi w nowy etap pandemicznej rzeczywistości: w pięciu regionach dotychczasowe obostrzenia będą utrzymane, podczas gdy w pozostałych jedenastu nastąpią pewne zmiany.

Mogą się one okazać istotne dla rolników wychowujących dzieci w wieku szkolnym, ponieważ część uczniów będzie mogło wrócić do tradycyjnej nauki. Niewiele jednak wskazuje na to, że ściśle związana z rolnictwem branża HoReCa nabierze oczekiwanego rozpędu.

Luzowanie obostrzeń w części województw w Polsce

Sytuacja związana z obostrzeniami nie zmieni się w pięciu województwach: wielkopolskim, śląskim, dolnośląskim, łódzkim i opolskim.

Zmiany będą natomiast dotyczyć mieszkańców pozostałych jedenastu województw: mazowieckiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, lubuskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i małopolskiego.

Jakich nowości w codziennym życiu możemy spodziewać się od 26 kwietnia 2021 roku? W większości województw mieszkańcy będą mogli teraz korzystać z usług zakładów fryzjerskich, kosmetycznych oraz salonów urody.

14-latek odniósł poważne obrażenia przy pracy na polu. Pilna interwencja LPR14-latek odniósł poważne obrażenia przy pracy na polu. Pilna interwencja LPRCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Niestety, brak informacji o otwarciu restauracji czy hoteli, które zaopatrywały się w żywność od polskich rolników.

Więcej szczegółów

Wiadomości ze strony rządu są jednoznaczne: branża hotelarska będzie zamknięta do 3 maja 2021 roku. Co stanie się dalej? Tego na razie nie wiadomo. Rolnicy z pewnością trzymają kciuki za ożywienie sektora HoReCa, który ma ścisły związek z ich aktywnością gospodarczą.

Rolnicy wychowujący dzieci powinni pamiętać, że uczniowie klas 1-3 wracają do szkoły - z tego względu KRUS ogłosił, iż zasiłek opiekuńczy przysługuje do 25 kwietnia 2021 roku.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Na jakiej podstawie podjęto decyzję o zdjęciu części obostrzeń w jedenastu wymienionych wcześniej województwach? Eksperci wskazują, że dzienna liczba zgonów nieznacznie się zmniejszyła; podobna sytuacja ma miejsce w kwestii dobowego wskaźnika zachorowań na koronawirusa.

Daje to pewne podstawy do umiarkowanego optymizmu - kolejna fala COVID-19 traci na sile. Według nieoficjalnych informacji istnieje szansa, że po długim weekendzie majowym będziemy mogli liczyć na otwarcie hoteli, teatrów, muzeów, obiektów sportowych i kin.

Czy zmiany te będą miały szansę poprawić sytuację polskich rolników? Na odpowiedź przyjdzie zapewne nieco poczekać.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł