Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

22-latka zauważyła na drodze kierowcę, który ze znaczną prędkością jeździł od lewego do prawego pobocza. Kobieta, podejrzewając, że traktorzysta prowadzi pod wpływem alkoholu, o zdarzeniu powiadomiła policjantów.

Zgłoszenie w sprawie zdarzenia wpłynęło do dyżurnego zamojskiej komendy w miniony poniedziałek 19 lipca. 22-latka powiadomiła o niepewnej jeździe kierującego ciągnikiem rolniczym. Jak podejrzewała kobieta, kierowca mógł być nietrzeźwy.

Od lewego do prawego pobocza

Jak wynikało ze zgłoszenia, w gminie Zamość na drodze znajdował się kierowca ciągnika rolniczego.

- Mężczyzna poruszał się ze znaczną prędkością, jechał od lewego do prawego pobocza. W pewnej chwili nie sygnalizując skrętu, wjechał na teren posesji zmuszając zgłaszającą do gwałtownego hamowania - powiadomiła starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

We wskazanym przez 22-latkę miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili przypuszczenia kobiety. Jak się okazało, 28-letni kierowca ciągnika rolniczego miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu powiadomiła, że ciągnik nie miał przeprowadzonych badań technicznych. Co więcej, 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Jazda na "podwójnym gazie"

Jak przypomniała starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, nietrzeźwi kierowcy odpowiadają przed sądem. Zgodnie z kodeksem karny, za jazdę na "podwójnym gazie" grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, a także kara pieniężna.

- Niestosowanie się do sądowego orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów też jest przestępstwem, za które można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat - dodała Krukowska - Bubiło.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja