Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Ostatnie dni naboru. Restrukturyzacja małych gospodarstw
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Ostatnie dni naboru. Restrukturyzacja małych gospodarstw

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

Jeszcze do środy, 30 czerwca bieżącego roku można składać wnioski o premię na restrukturyzację małych gospodarstw. Dofinansowanie z budżetu PROW 2014-2020 wynosi 60 tys. zł bezzwrotnej premii.

O wsparcie mogą starać się rolnicy posiadający gospodarstwo, które obejmuje co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej.

- Bardzo ważne jest to, by wielkość ekonomiczna gospodarstwa nie przekraczała 13 tys. euro. Wniosek może złożyć osoba zarówno ubezpieczona w KRUS-ie, jak i w ZUS-ie - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak zaznaczono, rolników, którzy starają się o premię na restrukturyzację małych gospodarstw, nie obowiązuje zakaz prowadzenia ani działalności gospodarczej, ani pracy na etacie. Warto pamiętać, żeby otrzymać premię, przychody z działalności rolniczej muszą wynosić 25% wszystkich dochodów.

60 tys. zł bezzwrotnej premii

Bezzwrotna premia na restrukturyzację małych gospodarstw wynosi 60 tysięcy zł i jest wypłacana w dwóch ratach. Pierwsza wnosi 80% całego wsparcia, w drugiej racie wypłacana jest pozostała kwota.

Jak powiadomiła ARiMR, pomoc w ramach restrukturyzacji małych gospodarstw przyznawana jest na dane gospodarstwo tylko raz.

Wnioski o premię na restrukturyzację małych gospodarstw należy składać w regionalnych oddziałach ARiMR. Rolnicy mogą złożyć wnioski osobiście, za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP, bądź wysłać pocztą.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: ARiMR

Tagi: ARiMR