Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Pieniądze na KGW. ARiMR przypomina o ważnym aspekcie
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 19.09.2023 19:10

Pieniądze na KGW. ARiMR przypomina o ważnym aspekcie

pieniądze
Iberion.pl

Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) w Polsce mają okazję ubiegać się o wsparcie finansowe na swoją działalność statutową. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przypomina, że do końca bieżącego miesiąca trwa nabór wniosków. Dotychczas przekazano ponad 103 mln zł na konta bankowe ponad 12 tysięcy KGW w Polsce. 

 

Nawet 10 tys. złotych na KGW

Tegoroczny budżet na wsparcie KGW wynosi 120 mln zł i jest wyższy niż w latach poprzednich. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od liczby członków koła: 8 tys. zł mogą otrzymać organizacje liczące nie więcej niż 30 osób; 9 tys. zł przysługuje KGW, w których skład wchodzi od 31 do 75 osób, a koła z jeszcze większą liczbą członków mogą liczyć na 10 tys. zł wsparcia finansowego.

107 mln zł powędrowało do kół gospodyń wiejskich

Warto zaznaczyć, że pula środków przeznaczona na dotacje dla KGW może zostać wyczerpana wcześniej, dlatego warto działać szybko. Dotychczas ARiMR zarejestrowała 12,6 tysięcy wniosków o wsparcie na łączną kwotę 107 mln zł.

 

Wszechstronne wykorzystanie funduszy. Potrzebny numer identyfikacyjny

Organizacje ubiegające się o dofinansowanie muszą być wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń (KRKG) prowadzonego przez ARiMR. Te, które nie posiadają numeru identyfikacyjnego, muszą go uzyskać przed złożeniem wniosku. Warunek ten nie dotyczy kół, które już korzystały z tego wsparcia w poprzednich latach, ponieważ mają nadany numer identyfikacyjny.

Otrzymane fundusze mogą być przeznaczone na różnorodne cele, takie jak działalność społeczno-wychowawcza, wszechstronny rozwój obszarów wiejskich, przedsiębiorczość kobiet, rozwijanie kultury ludowej i wiele innych. To ważne wsparcie dla KGW działających na obszarach wiejskich.

 

źródło: ARiMR