Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Koło Gospodyń Wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich

Koło gospodyń wiejskich – dobrowolna, samorządna i niezależna społeczno-zawodowa organizacja kobieca działająca głównie na terenach wiejskich, będąca przed 29 listopada 2018 r. jednym z rodzajów społeczno-zawodowych organizacji rolników.

polskie banknoty
26.09.2023 14:27 30.09 mija termin składania wniosków o jeden z rodzajów dopłat

30 września 2023 roku stanowi ostateczny moment, w którym koła gospodyń wiejskich (KGW) mogą składać wnioski o przyznanie środków finansowych na swoją działalność statusową. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) informuje, że dotychczas zarejestrowano już 12,9 tysiąca wniosków o wsparcie o łącznej wartości 109,7 miliona złotych.  

pieniądze
19.09.2023 19:10 Pieniądze na KGW. ARiMR przypomina o ważnym aspekcie

Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) w Polsce mają okazję ubiegać się o wsparcie finansowe na swoją działalność statutową. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przypomina, że do końca bieżącego miesiąca trwa nabór wniosków. Dotychczas przekazano ponad 103 mln zł na konta bankowe ponad 12 tysięcy KGW w Polsce.  

None
24.08.2023 16:18 Wystartował konkurs “Kobiety dla polskiej wsi”

Wystartował konkurs, którego inicjatorem jest Rada Kobiet w Rolnictwie. Celem wydarzenia jest wsparcie przedstawicielek płci żeńskiej, działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. To inicjatywa, która jest zgodna z Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Formularze zgłoszeniowe można wysyłać od 23 sierpnia do 12 września bieżącego roku. 

rząd
15.05.2023 09:00 14 mln zł już powędrowało na konta KGW. Nabór wniosków do 30 września

Do 12 maja 2023 roku kwotę w wysokości około 14 mln złotych trafiło na konta blisko 1,9 tys. Kół Gospodyń Wiejskich. Fundusze przyznawane są na działalność statutową stowarzyszeń. Nabór wniosków o dofinansowanie trwa do 30 września 2023 roku. 

None
03.05.2023 11:00 Przekazano już 57,7 mln zł kołom gospodyń wiejskich. ARiMR zachęca do składania wniosków

W 2023 roku pojawia się kilka nowości w programie wsparcia dla kół gospodyń wiejskich. Placówki ARiMR przyjmują wnioski o przyznanie środków finansowych na działalność statutową dla tych organizacji. W dotychczasowym naborze wpłynęło blisko 6,8 tys. wniosków o takie wsparcie na kwotę 57,71 mln zł. 

koła gospodyń wiejskich
31.03.2021 02:00 Trwają zapisy do konkursów dla KGW w ramach festiwalu "Polska od kuchni". Główna nagroda to 15 tys. złotych

W ramach festiwalu organizowanych jest kilka konkursów, a każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie z nich. Główna nagroda to 15 tysięcy złotych. Konkursy na Festiwalu Kół Gospodyń WiejskichFestiwal Kół Gospodyń Wiejskich Polska od kuchni jest inicjatywą, która pokazuje, że oddolne ruchy społeczne na terenach wiejskich są niezwykle ważnym elementem lokalnej rzeczywistości.W ostatnich latach koła gospodyń wiejskich przeżywają prawdziwy renesans - należą do niego nie tylko kobiety, ale czasami również mężczyźni. Grupy te mogą liczyć również na wsparcie ze strony Unii Europejskiej w postaci specjalnych dopłat na swój rozwój - jest to dobitny dowód na to, że koła gospodyń wiejskich mają ogromne znaczenie dla polskiej kultury, a także kultywowania tradycji wsi.Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-5]Opisywany festiwal jest kolejnym przykładem na to, że polska wieś potrzebuje kół gospodyń wiejskich i w pełni docenia ich pracę. Na stronie internetowej wydarzenia możemy przeczytać: - Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji.