Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pijany wjechał ciągnikiem do rowu
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 27.09.2023 13:30

Pijany wjechał ciągnikiem do rowu

ciągnik w rowie
Ochotnicza Straż Pożarna w Rynie/facebook.com

Traktorzysta po slalomie na drodze wylądował w przydrożnym rowie. Świadkowie zdarzenia pomogli kierowcy, który za całe zdarzenie odpowie przed sądem. 

Niebezpieczne zachowanie traktorzysty na drodze

W poniedziałek 25 września policjanci Komendy Powiatowej Policji w Giżycku otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika rolniczego. Zgłoszona sytuacja miała miejsce na trasie relacji Wejdyki – Sądry w województwie warmińsko-mazurskim.

Obecni na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 43-letni kierowca ciągnika jechał jezdnią od prawej do lewej strony, w pewnym momencie stracił panowanie nad maszyną i zjechał do przydrożnego rowu, w którym przewrócił się na bok. Świadkowie zdarzenia udzielili pomocy kierowcy i pomogli mu wyjść z pojazdu, po czym o całym zdarzeniu powiadomili odpowiednie służby ratunkowe. 

Stan traktorzysty

Kierujący pojazdem rolniczym 43-latek, został przetransportowany do szpitala w Mrągowie. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że posiada jedynie ogólne potłuczenia ciała. Natomiast po sprawdzeniu go alkomatem, urządzenie do pomiaru pokazało blisko 2,5 promila alkoholu we krwi.

Odpowiedzialność karna

Dodatkowo, po sprawdzeniu danych w systemach policyjnych wyszło na jaw, że od 2019 roku wspomniany wcześniej traktorzysta posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje czyny 43-latek odpowie przed sądem.

Źródło: gizycko.policja.gov.pl