Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Poważne problemy z aplikacją. Rekompensaty mogą nie być naliczone poprawnie
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 30.10.2023 18:06

Poważne problemy z aplikacją. Rekompensaty mogą nie być naliczone poprawnie

osoba trzymająca telefon
unsplash.com

Krajowa Rada Izb Rolniczych nie pierwszy raz informuje o problemach, na jakie napotykają rolnicy w związku z korzystaniem z tzw. aplikacji suszowej. Przez problemy techniczne niektórzy rolnicy mieli sporo utrudnień, by prawidłowo i na czas powiadomić Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o chęci uzyskania rekompensat za suszę w mijającym sezonie. KRIR apeluje o wydłużenie terminu składania wniosków do końca listopada.

Problemy techniczne z tzw. aplikacją suszową

Korzystanie z aplikacji suszowej stało się ostatnio prawdziwym wyzwaniem dla wielu rolników. Krajowa Rada Izb Rolniczych alarmuje, że problemy techniczne uniemożliwiają prawidłowe składanie wniosków o rekompensaty za szkody spowodowane suszą. Zawieszająca się aplikacja i ograniczenia funkcji stawiają rolników w trudnej sytuacji.

KRIR apeluje do MRiRW o przedłużenie terminu składania wniosków

Zmagając się z trudnościami, rolnicy za pośrednictwem Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócili się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o wydłużenie terminu składania wniosków. Konieczność przedłużenia do 30 listopada 2023 roku wynika z ciągłych problemów z działaniem aplikacji. Rolnicy wskazują, że taka korekta pozwoliłaby uniknąć niepotrzebnych utrudnień.

Rolnicy alarmują o błędach w aplikacji

Użytkownicy aplikacji suszowej donoszą o kolejnych problemach, które utrudniają proces składania wniosków. Nieaktywna funkcja "zapisz" uniemożliwia rejestrowanie niektórych upraw, np. w sekcji poświęconej rolnictwu ekologicznemu. Dodatkowo, rolnicy zauważyli błędy w sekcji "Wypełnianie wniosku", gdzie wymagane informacje o szkodach nie są prawidłowo zapisywane. Wszystko to sprawia, że wysłanie wniosku nie gwarantuje uwzględnienia wszystkich strat. 

 

źródło: KRIR

Tagi: KRIR