RolnikInfo.pl
pożar

ratownictwo.opole.pl

Ogromny pożar stodoły. Wewnątrz znajdował się ważny przedmiot

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do ogromnego i niebezpiecznego pożaru stodoły doszło we wsi nieopodal Nysy - podaje portal ratownictwo.opole.pl. Sytuacja miała miejsce 31 stycznia 2021 roku. Niestety, wewnątrz stodoły znajdował się samochód, który doszczętnie spłonął.

Pożar pojawił się w gospodarstwie położonym we wsi Wierzbie na terenie gminy Łambinowice w powiecie nyskim. Ogień był na tyle duży, że w pewnym momencie groził przeniesieniem na sąsiednie budynki. 

Ogromny pożar stodoły

Strażacy w niedzielną noc 31 stycznia 2021 roku musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem - w ogniu stanęła stodoła, która częściowo była zbudowana z drewna, a po części - murowana

Gdy straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze, bez wahania ruszyła na ratunek do gospodarstwa we wsi Wierzbie. Niestety, materiał, z którego wykonana była stodoła sprawił, że ogień w błyskawicznym tempie rozniósł się po całym budynku.

O nierównej walce z żywiołem poinformował portal ratownictwo.opole.pl. Wewnątrz stodoły znajdował się samochód osobowy marki volkswagen golf, którego nie udało się jednak uratować przed doszczętnym spłonięciem.

W przypadku stodoły całkowitemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu.

Walka z żywiołem

Ogień był tak duży, że w pewnym momencie zagrażał sąsiednim budynkom. W walce z pożarem uczestniczyła po dwa zastępy strażaków z Komendy Powiatowej PSP Nysa, z OSP Łambinowice i OSP Jasienica Dolna, a także jeden zastęp z OSP Korfantów.

Zaraz obok stodoły znajdował się dom, któremu z bezpośredni sposób zagrażało przeniesienie ognia. Na szczęście budynek nie był zamieszkały, a strażacy opanowali ogień, który ostatecznie nie przeniósł się na żaden sąsiedni budynek.

Cała akcja strażaków trwała około dwie godziny. Po wstępnej ocenie sytuacji podejrzewa się, iż przyczyną pojawienia się ognia mogło być celowe podpalenie. Sprawa jest w toku. 

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: ratownictwo.opole.pl

Podobne artykuły

gienek i andrzej

Wieś

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

Czytaj więcej >
droga

Wieś

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

Czytaj więcej >
zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >