RolnikInfo.pl
pożar

Facebook / OSP Zalewo

Dramat kolejnego rolnika na polskiej wsi. W pożarze stracił ciągnik

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Pożar w gospodarstwie we wsi Bajdy pochłonął garaż oraz stojący w nim ciągnik należący do rolnika. Wartość strat oszacowano na prawie 40 tysięcy złotych. Historia z województwa warmińsko-mazurskiego jest kolejnym przykładem utraty mienia w wyniku pożaru na polskiej wsi. Do dziś nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia w gospodarstwie.

Pożary są prawdziwą plagą na wsi w Polsce - w każdym tygodniu, niezależnie od pory roku, słychać o kolejnych dramatach w gospodarstwach na terenie całego kraju. Niestety, rolnicy w wyniku pożarów tracą niezbędne narzędzia do pracy w gospodarstwie, a nierzadko również dach nad głową. 

Pożar we wsi Bajdy

Bajdy są niewielką wsią położoną w gminie Zalewo, powiecie iławskim, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Miejscowość ta stała się sceną kolejnego dramatu rolniczego na początku 2021 roku.

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartek 18 lutego 2021 roku, kiedy to strażacy z Iławy otrzymali zgłoszenie o pożarze garażu, w którym znajdowała się maszyna rolnicza. 

Strażacy bez chwili zwłoki ruszyli na ratunek. Zastali jednak dramatyczny widok - garaż był spowity w płomieniach i wszystko wskazywało na to, że znajdującego się w środku mienia nie da się w żaden sposób uratować.

Walka z żywiołem

W garażu, poza opisywanym ciągnikiem rolniczym, znajdowały się również drobne elektronarzędzia. Mimo to poszkodowany rolnik najbardziej cierpiał z powodu możliwej utraty ukochanego ciągnika. 

Pierwsi strażacy przybyli do gospodarstwa w Bajdach krótko po godzinie 15:20. Pomimo niezłomnej postawy i ogromnej determinacji do tego, by zatrzymać żywioł trawiący garaż, strażacy byli realistami i wiedzieli, że ich działania mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu.

Akcja gaśnicza trwała w sumie trzy godziny - zakończyła się przed godziną 18:30. Jak podaje relacja na profilu OSP Zalewo, w akcji brały udział dwa zastępy OSP Zalewo, OSP Dobrzyki, OSP Jerzwałd oraz JRG Iława.

Rolnik liczy straty, a ze wstępnych oszacowań wynika, że z dymem poszło około 40 tysięcy złotych - z tego prawie połowa to wartość ciągnika rolniczego.

Strażacy wyciągnęli ze spalonego garażu to, co pozostało po maszynie - nie jest ona jednak w stanie umożliwiającym żadną reperację. 

Przyczyna pożaru nie jest znana.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / OSP Zalewo

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >