Pożar - kurnik
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)
Autor Aneta Wasilewska - 25 Lutego 2021

Pożar kurnika w Kosinach Starych. W środku znajdowało się ponad 64 tys. kurcząt

Wczoraj, 24 lutego w Kosinach Starych, niedaleko Ciechanowa, w województwie mazowieckim doszło do pożaru kurnika na 64 tys. kurcząt.

Zgodnie z pierwszymi informacjami, które pojawiły się w lokalnych mediach, na miejscu zdarzenia pojawiło się sześć zastępów straży pożarnej. Zgłoszenie wpłynęło około godziny 13.49 i jak się okazało, zapłoną kurnik.

- Brak osób poszkodowanych, do zdarzenia zadysponowanych zostało 6 zastępów straży pożarnej - informowali strażacy, którzy pojawili się na miejscu.

ARiMR: dłuższy nabór wniosków na ochronę wód przed azotanamiARiMR: dłuższy nabór wniosków na ochronę wód przed azotanamiCzytaj dalej

Pożar kurnika w Kosinach Starych

Po godzinie 15:00 zaczęło pojawiać się więcej informacji, na temat zdarzenia. Jak się okazało, ogniem zajęła się ściółka i jedno z urządzeń.

-Pożar został zlokalizowany, paliła się ściółka oraz urządzenia stanowiące wyposażenie budynku trwa dogaszanie i oddymianie kurnika. Wymiary całego kurnika to 120 m x 20 m (2400 m2) - informowali strażacy.

W kurniku, w którym znajdowało się 64,500 kurczaków, pożarem objęta była 1/5 budynku.

- Obecnie panuje silne zadymienie, strażacy pracują w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Na miejscu działają 3 zastępy PSP Mława, oraz 4 zastępy OSP - relacjonował oficer prasowy KPPSP w Mławie.

Niewielką część ptactwa udało się uratować

Podczas akcji gaśniczej przed ogniem udało się uratować ledwie 5 tysięcy kurcząt, które znajdowały się w budynku.

- Kierujący działaniem ratowniczym poinformował, że udało się uratować niewielką część ptactwa - poinformował oficer prasowy KPPSP w Mławie.

Jak przekazał Tygodnik Rolniczy, do pożaru mogło dojść ze względu na zapalenie się nagrzewnicy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Zapraszamy na naszą rozmowę z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

Źródło: Nasza Mława, Ciechanów Inaczej, Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł