RolnikInfo.pl
premier mateusz morawiecki

krus.gov.pl / fot. Mateusz Maj KPRM

Oficjalne odwiedziny premiera w siedzibie KRUS. Wszystko z okazji 30-lecia urodzin instytucji

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Jak podaje komunikat na stronie internetowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, 18 marca br. premier Mateusz Morawiecki odwiedził Oddział Regionalny KRUS w Krakowie, gdzie spotkał się m.in. z prezeską instytucji dr Aleksandrą Hadzik.

Powodem odwiedzin premiera Mateusza Morawieckiego w krakowskim oddziale KRUS były kameralne obchody jubileuszu trzydziestolecia istnienia instytucji rolniczej.

Premier Mateusz Morawiecki w oddziale KRUS

Do krakowskiego oddziału KRUS zawitał nie tylko prezes Rady Ministrów, ale też wojewoda małopolski Łukasz Kmita, jak i wiceminister resortu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch.

Wedle informacji podanych na witrynie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, na miejscu obecne były również: prezeska KRUS dr Aleksandra Hadzik oraz dyrektorka OR KRUS w Krakowie dr Justyna Kosecka.

Odwiedziny władz państwowych były spowodowane obchodami jubileuszu 30-lecia istnienia Kasy. Instytucja ta ma bowiem wielkie znaczenie nie tylko dla samych rolników, ale też dla szeroko pojętej polityki w naszym kraju. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Obchody urodzin KRUS ze względu na panujące obostrzenia epidemiologiczne nie mogą się niestety odbywać zgodnie z planem.

Komunikat na stronie KRUS podaje również: 

- W spotkaniu uczestniczyli za pomocą wideokonferencji pozostali członkowie kierownictwa Kasy, dyrektorzy biur Centrali oraz Oddziałów Regionalnych KRUS. Uczestnicy spotkania obejrzeli jubileuszowy spot podsumowujący 30-lecie działań KRUS na rzecz polskich rolników.

Przebieg spotkania

Film, który powstał z okazji trzydziestych urodzin KRUS, można obejrzeć pod >tym< linkiem. Prezeska Aleksandra Hadzik mówi w nim m.in.: 

- Mam zaszczyt oraz przyjemność od dwudziestu lat pracować w Kasie na rzecz polskich rolników i polskiej wsi. Jak prezes Kasy dbam o to, by nasza instytucja służyła wszystkim ubezpieczonym i świadczeniobiorcom, realizując w sposób profesjonalny i efektywny zadania, które wynikają z ustawowej delegacji.

Z okazji jubileuszu trzydziestolecia istnienia KRUS premier Mateusz Morawiecki złożył gratulacje i podziękowania na ręce prezeski Aleksandry Hadzik oraz wszystkich pracowników, którzy na co dzień przyczyniają się do dbałości o los polskich rolników. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: krus.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >