premier mateusz morawiecki
krus.gov.pl / fot. Mateusz Maj KPRM
Autor Magdalena Więckowska - 22 Marca 2021

Oficjalne odwiedziny premiera w siedzibie KRUS. Wszystko z okazji 30-lecia urodzin instytucji

Jak podaje komunikat na stronie internetowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, 18 marca br. premier Mateusz Morawiecki odwiedził Oddział Regionalny KRUS w Krakowie, gdzie spotkał się m.in. z prezeską instytucji dr Aleksandrą Hadzik.

Powodem odwiedzin premiera Mateusza Morawieckiego w krakowskim oddziale KRUS były kameralne obchody jubileuszu trzydziestolecia istnienia instytucji rolniczej.

Premier Mateusz Morawiecki w oddziale KRUS

Do krakowskiego oddziału KRUS zawitał nie tylko prezes Rady Ministrów, ale też wojewoda małopolski Łukasz Kmita, jak i wiceminister resortu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch.

Wedle informacji podanych na witrynie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, na miejscu obecne były również: prezeska KRUS dr Aleksandra Hadzik oraz dyrektorka OR KRUS w Krakowie dr Justyna Kosecka.

Odwiedziny władz państwowych były spowodowane obchodami jubileuszu 30-lecia istnienia Kasy. Instytucja ta ma bowiem wielkie znaczenie nie tylko dla samych rolników, ale też dla szeroko pojętej polityki w naszym kraju.

22.03. otwiera się nabór wniosków o 5000 złotych w ramach programu 22.03. otwiera się nabór wniosków o 5000 złotych w ramach programu "Moja Woda"Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Obchody urodzin KRUS ze względu na panujące obostrzenia epidemiologiczne nie mogą się niestety odbywać zgodnie z planem.

Komunikat na stronie KRUS podaje również:

- W spotkaniu uczestniczyli za pomocą wideokonferencji pozostali członkowie kierownictwa Kasy, dyrektorzy biur Centrali oraz Oddziałów Regionalnych KRUS. Uczestnicy spotkania obejrzeli jubileuszowy spot podsumowujący 30-lecie działań KRUS na rzecz polskich rolników.

Przebieg spotkania

Film, który powstał z okazji trzydziestych urodzin KRUS, można obejrzeć pod >tym< linkiem. Prezeska Aleksandra Hadzik mówi w nim m.in.:

- Mam zaszczyt oraz przyjemność od dwudziestu lat pracować w Kasie na rzecz polskich rolników i polskiej wsi. Jak prezes Kasy dbam o to, by nasza instytucja służyła wszystkim ubezpieczonym i świadczeniobiorcom, realizując w sposób profesjonalny i efektywny zadania, które wynikają z ustawowej delegacji.

Z okazji jubileuszu trzydziestolecia istnienia KRUS premier Mateusz Morawiecki złożył gratulacje i podziękowania na ręce prezeski Aleksandry Hadzik oraz wszystkich pracowników, którzy na co dzień przyczyniają się do dbałości o los polskich rolników.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: krus.gov.pl

Następny artykuł