RolnikInfo.pl
rosja pożar

YouTube.com / ГУ МЧС России по Свердловской области

Rosja: tragiczna śmierć pięciorga dzieci w pożarze drewnianego domu na wsi

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do ogromnej tragedii doszło w jednym z drewnianych domów we wsi Byzova w gminie Gorouralsk. Jak informują służby GU EMERCOM w regionie miasta Jekaterynburg w dramatycznym wypadku życie straciło pięcioro dzieci.

Z pożaru ocalało dwoje dzieci oraz dwoje dorosłych. Cały dom został doszczętnie strawiony przez płomienie. 

Tragiczny pożar w jednej z rosyjskich wsi

O pożarze drewnianego domu we wsi Byzowa w okolicy Jekaterynburga poinformowało Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. Materiały filmowe ze zdarzenia dostępne są również online, m.in. na kanale GU EMERCOM dla regionu Swierdłowska. Warto zaznaczyć, że Swierdłowsk jest alternatywną nazwą dla miasta Jekaterynburg. 

Do wybuchu pożaru doszło w nocy z 14 na 15 kwietnia 2021 roku w drewnianym domu położonym na terenie Uralu w Rosji. Siedem minut po zgłoszeniu zdarzenia lokalnej straży pożarnej, na miejscu pojawiły się pierwsze jednostki ratownicze.

Niestety, z racji drewnianej konstrukcji domu, żywioł w błyskawiczny sposób zajął cały budynek. Gdy strażacy zjawili się we wsi Byzowa, sytuacja była dramatyczna - dach zapadł się do środka, a płomienie trawiły cały budynek.

Jak podają służby GU EMERCOM w komunikacie wideo na portalu YouTube.com, podejrzewa się, że ratownicy zostali powiadomieni o pożarze zbyt późno.

Akcja ratownicza i szereg przypuszczeń

Strażacy mierzyli się z szalejącym żywiołem ponad godzinę - ogień rozprzestrzenił się bowiem na powierzchni 100 metrów kwadratowych. Niestety, podczas akcji gaśniczej znaleziono pięć ciał dzieci, które poniosły śmierć w wyniku pożaru.

Jeszcze przed przyjazdem służb z domu ewakuowały się cztery osoby, z czego dwoje dzieci doznało poparzeń. Zostały one przewiezione do szpitala, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy medycznej. 

Wiadomo, że obecnie na miejscu pracują służby, których celem jest wyjaśnienie przyczyny pożaru. W Rosji podobne zdarzenia nie są rzadkością - powodem są niesprecyzowane wymagania przeciwpożarowe dotyczące budynków mieszkalnych.

Strażacy przypuszczają, że powodem wybuchu ognia mogły być stare linie energetyczne znajdujące się w pobliżu budynku. Innym możliwym źródłem ognia mogła być zamontowana niedawno kuchenka, której mieszkańcy 60-letniego domu dotychczas nie posiadali.

Na poniższej mapie przedstawiamy orientacyjną lokalizację wsi Byzowa, w której doszło do opisywanego pożaru: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: wp.pl, YouTube.com / ГУ МЧС России по Свердловской области

Podobne artykuły

emilka

Wieś

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

Czytaj więcej >
pożar

Wieś

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

Czytaj więcej >
gienek rolnicy podlasie

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
śmieci

Wieś

Zostawił stertę śmieci na łące rolnika. Zdradził go mały szczegół

Czytaj więcej >
odrolnienie

Wieś

Rolniczka chce zablokować odrolnienie ziemi. Zaskakujący powód

Czytaj więcej >