Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > 7 ha zasiewów pszenicy zniszczonych przez jazdę anonimowego sprawcy po polu rolnika
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:36

7 ha zasiewów pszenicy zniszczonych przez jazdę anonimowego sprawcy po polu rolnika

pole
pleszew.naszemiasto.pl

Poszkodowany rolnik wstępnie oszacował straty na 5 tysięcy złotych. Sprawą zajęła się policja. 

Anonimowy sprawca wjechał na wschodzącą pszenicę

Do dramatycznego aktu wandalizmu doszło we wsi Suchorzew. Nieznany sprawca wjechał pojazdem na wschodzącą pszenicę. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie, zgłoszenie o sprawie dotarło do funkcjonariuszy 12 kwietnia 2021 roku.

Na polu o powierzchni 7 hektarów można zaobserwować z lotu ptaka trajektorię jazdy nieustalonego pojazdu. Po analizie śladów wiadomo, że pojazd posiadał szerokie opony.

Niewykluczone zatem, że sprawca poruszał się samochodem lub quadem.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Jak relacjonuje portal pleszew.naszemiasto.pl, rolnik oszacował swoje straty na 5 tysięcy złotych. Nie wiadomo jednak, czy podana kwota dotyczy tylko finansowej wartości zboża, czy rolnik wliczył też w koszty strat czas spędzony na bezowocnym wysiewie nasion. 

Rolnicy na co dzień muszą się liczyć nie tylko z nieprzewidywalnymi zjawiskami pogodowymi, które w mgnieniu oka mogą obrócić wniwecz efekty ich ciężkiej pracy. Kolejnymi zagrożeniami dla pól uprawnych i sadów są żerujące na nich dzikie zwierzęta.

Zwierzęta gospodarskie padają ofiarami rozmaitych chorób, a niekiedy też i ataku drapieżników. Jedno jest pewne: praca rolnika jest na co dzień wystawiana na wiele czynników, które mogą zniszczyć jego dotychczasowe starania.

Nie trzeba zatem dodawać, że destrukcyjna i bezmyślna działalność innych ludzi jest elementem, którego z łatwością można by uniknąć. Kluczem jest tutaj z pewnością poszanowanie prywatnej własności, a także ciężkiej pracy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: pleszew.naszemiasto.pl