Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Ruszyły Targi Sommet de l’Élevage
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 04.10.2023 13:06

Ruszyły Targi Sommet de l’Élevage

Pixabay bydło
Pixabay

Sommet de l’Élevage to największa wystawa zwierząt hodowlanych w Europie. Przez trzy dni zwiedzający mogą oglądać ich pokazy, zapoznać się z ofertą wystawców oraz uczestniczyć w konferencjach branżowych. 

3 dni atrakcji dla hodowców bydła i nie tylko

Targi Sommet de l’Élevage rozpoczęły się we wtorek 3 października i potrwają tylko do piątku 6 października. Targi odbywają się tradycyjnie w Clermont-Ferrand we Francji i każdego roku odwiedzają tysiące uczestników. W ubiegłym roku było ich ponad 105 tysięcy.

Zwiedzający przez te 3 dni mają okazję oglądać pokazy zwierząt, których było ponad 2 tys. sztuk w 2022 r. Oprócz tego przewidziane są konferencje branżowe. Uczestnicy mogą zapoznać się także z ofertą wystawców, których liczba w zeszłej edycji wydarzenia przekroczyła 1500.

Tegoroczne targi Sommet de l’Élevage

Organizatorzy tegorocznej edycji przygotowali liczne pokazy i konkursy zwierząt hodowlanych, z których najliczniej prezentowaną grupą będzie bydło mięsne. Już pierwszego dnia targów odbył się krajowy konkurs bydła rasy limousine.

Dodatkowe atrakcje

Uczestnicy targów z zagranicy mogą wziąć również udział w zwiedzaniu gospodarstw rolnych czy przedsiębiorstw branżowych oraz instytucji działających w sektorze produkcji zwierzęcej i przemysłu mięsnego. Jak co roku, organizatorzy targów Sommet de l’Élevage przyznają także liczne wyróżnienia i nagrody dla wystawców m.in. za innowacyjne produkty.