RolnikInfo.pl
łos wypadek

tvnwarszawa.pl

Mazowsze: samochód zderzył się z łosiem. Zwierzę przygniotło jedną osobę

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

6 kwietnia 2021 roku na Mazowszu doszło do niebezpiecznego wypadku: samochód osobowy zderzył się z łosiem. Pojazdem podróżowały trzy osoby - jedna z nich została przygnieciona przez zwierzę. Interweniować musiała straż pożarna ze sprzętem hydraulicznym.

Droga była przez jakiś czas nieprzejezdna, a w akcji brało udział pięć jednostek straży pożarnej. 

Zderzenie samochodu osobowego z łosiem

O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała redakcja TVN Warszawa - do wypadku doszło 6 kwietnia 2021 roku po godzinie 22:00. Na drodze krajowej numer 61 w miejscowości Zegrze doszło do zderzenia samochodu osobowego z łosiem.

W pojeździe znajdowały się trzy osoby - dwie z nich wyszyły z samochodu o własnych siłach. Niestety, siła uderzenia była tak silna, że ciało zwierzęcia wgniotło część samochodu, uniemożliwiając wyjście trzeciej z podróżujących osób.

Na miejsce przyjechało pięć jednostek straży pożarnej. Za pomocą sprzętu hydraulicznego oswobodzono poszkodowanego z potrzasku poprzez rozcięcie dachu samochodu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-4]

Wedle relacji obecnych na miejscu służb, jeden pas jezdni był przez pewien czas nieprzejezdny. Do zdarzenia zadysponowano również dwie karetki pogotowia. Tylko jedna z podróżujących samochodem osób została zabrana do szpitala, jednakże nie podano informacji o stanie jej zdrowia. 

Wypadki drogowe z udziałem zwierząt

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej zwierzetanadrodze.pl, w wyniku zdarzeń z pojazdami mechanicznymi co roku giną tysiące ssaków, ptaków, płazów i gadów. Do tej pory w 2021 roku odnotowano 365 tego typu wypadków, w których wyniku życie straciło ponad tysiąc zwierząt.

W 2020 roku miało miejsce 2930 zdarzeń na drodze, których ofiarami było 3350 osobników. Dobrą wiadomością jest fakt, że - zgodnie z danymi na witrynie zwierzetanadrodze.pl - z roku na rok zauważalny jest spadek wypadków na drogach, w których wyniku giną dzikie zwierzęta.

Najczęściej do takich przykrych sytuacji dochodzi na drogach wojewódzkich i drogach krajowych. Najrzadziej - na autostradach i drogach ekspresowych.

Zwierzęta giną na drogach najczęściej od kwietnia do sierpnia, co może mieć związek ze wzmożonym ruchem - paradoksalnie najmniejsza liczba zwierzęcych ofiar w wyniku wypadków notowana jest w miesiącach zimowych.

Choć wypadki mogą zdarzać się w każdym miejscu i o każdej porze, to należy pamiętać, by podczas jazdy samochodem przez cały czas zachować czujność.

Poniżej prezentujemy lokalizację miejsca zdarzenia:

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: tvn24.pl, zwierzetanadrodze.pl

Podobne artykuły

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)

Zwierzęta

Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

Czytaj więcej >
ebaso/Pixabay

Zwierzęta

GIW: Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich

Czytaj więcej >
futrzarstwo

Zwierzęta

Internautka o futrzarstwie: "To żadne rolnictwo nie jest". Gorzka krytyka wobec rolników

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Zwierzęta

Główny Lekarz Weterynarii zaapelował do hodowców norek

Czytaj więcej >
milesz/Pixabay

Zwierzęta

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

Czytaj więcej >
Otwarte Klatki/ Materiały Prasowe

Zwierzęta

Hodowca drobiu skazany. Zabił 2000 zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

Czytaj więcej >