Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Samochody wjechały w drzewo. Rolnik musi zapłacić mandat
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 31.10.2023 18:28

Samochody wjechały w drzewo. Rolnik musi zapłacić mandat

ślad ciągnika na błocie
unsplash.com

Ostatnie dni nie były spokojne dla mieszkańców gminy Wicko województwa pomorskiego. Kierujące dwoma różnymi pojazdami, 38-letnie kobiety, znalazły się w szpitalu po niefortunnych kolizjach z drzewami. Policjanci, badając okoliczności zdarzeń, natknęli się na wspólny mianownik: błoto na drodze, pozostałe po pracach rolniczych.

Śliska nawierzchnia. Błoto z pobliskiego pola na drodze publicznej

Obie kobiety straciły kontrolę nad swoimi pojazdami na śliskiej nawierzchni pokrytej grubą warstwą błota. Prace rolnicze poprzedniego dnia pozostawiły po sobie nielubiany ślad na drodze, co stało się przyczyną dwóch niefortunnych zdarzeń. Zarówno vw golf, jak i volvo wjechały w drzewo. Choć obydwie kierujące trafiły do szpitala, ich zdrowie nie doznało szwanku.

 

Mundurowi reagują. Nawet 1500 zł mandatu dla rolnika

Policjanci podjęli działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadków. W wyniku prowadzonych śledztw wszczęto również postępowanie w sprawie z art. 91 kodeksu wykroczeń, zgodnie z którym zanieczyszczanie drogi publicznej może skutkować karą grzywny do 1500 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i dowody, a także ustalili dane osób odpowiedzialnych za prace rolnicze.

 

Ostrzeżenie na drodze: tymczasowe znaki po incydencie

W wyniku interwencji policji zarządca drogi podjął kroki w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Droga została częściowo oczyszczona z błota, a na wniosek mundurowych ustawiono tymczasowe oznakowanie informujące o śliskiej nawierzchni i ograniczające prędkość do 30 km/h. Incydent w gminie Wicko stanowi przestrogę przed konsekwencjami nieczyszczenia dróg po pracach rolniczych.

 

źródło: pomorska.policja.gov.pl

Tagi: Gleba