Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

UM w Józefowie
UM w Józefowie

W miniony piątek, 25 czerwca doszło do pożaru w miejscowości Długi Kąt w gminie Józefów. Najprawdopodobniej na skutek wyładowań atmosferycznych spłonął tartak, urządzenia specjalistyczne i ciągnik rolniczy. Straty sięgają prawie pół miliona złotych.

Jak powiadomił Urząd Miejski w Józefowie przedsiębiorca, który w miejscowości Długi Kąt miał tartak, stracił swoją firmę. Do pożaru doszło około godziny 3:00. Zgodnie z informacjami, jakie zostały przekazane, najprawdopodobniej doszło do niego w związku z wyładowaniami atmosferycznymi, które towarzyszyły nawałnicy.

Podczas pożaru ogień strawił między innymi specjalistyczne pilarki i szlifierkę do obróbki drewna, a także ciągnik rolniczy.

Samorząd zwrócił się o pomoc do wojewody i marszałka województwa

- Poszkodowany przedsiębiorca zasługuje na pomoc także dlatego, że on sam i członkowie jego rodziny chętnie włączają się w różne inicjatywy społeczne, udzielając zarówno wsparcia finansowego, jak i rzeczowego oraz bezpośrednio angażują się w organizację imprez kulturalnych i działalność miejscowego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi "Zakątek Roztocza" - przekazał Burmistrz Józefowa.

Jak powiadomiono, przedsiębiorca nie miał możliwości, by ubezpieczyć sprzęt i z dnia na dzień znalazł się w tragicznej sytuacji. Dziś nie może pracować. W związku z ciężką sytuacją burmistrz Józefowa zwrócił się o pomoc do wojewody i marszałka województwa lubelskiego. Urząd Miejski w Józefowie powiadomił, że właściciel odziedziczył tartak po swoim ojcu. W tartaku pracowali członkowie rodziny, a także inni mieszkańcy gminy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: UM w Józefowie