Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Wypadek podczas wykonywania prac w gospodarstwie. 38-latka ratowali sąsiedzi
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:39

Wypadek podczas wykonywania prac w gospodarstwie. 38-latka ratowali sąsiedzi

KMP Zamość
KMP Zamość

W jednej z miejscowości w gminie Stary Zamość (woj. lubelskie) doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas naprawiania układu hydraulicznego tura. 38-latek trafił do szpitala. Funkcjonariusze zaapelowali o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 czerwca bieżącego roku w jednej z miejscowości gminy Stary Zamość. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, 38-latek wraz z kolegą za pomocą zamontowanego do ciągnika rolniczego tura na posesji, ładowali bele siana.

- W pewnej chwili doszło do uszkodzenia przewodu hydraulicznego odpowiadającego za pracę tura. Naprawiając, usterkę 38-latek wszedł pod maszynę i wówczas tur samoczynnie opadł na ziemię blokując mężczyznę między turem a konstrukcją ciągnika - powiadomiła starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Sąsiedzi ruszyli na ratunek

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Krukowską - Bubiło, kolega poszkodowanego natychmiast powiadomił o zdarzeniu sąsiadów, którzy ruszyli na ratunek mężczyźnie. Po przyjeździe na miejsca zdarzenia karetki 38-latek został zabrany do szpitala.

Jak powiadomiono, podczas badań okazało się, że 38-latek doznał niegroźnych dla życia skaleczeń i obrażeń. Zarówno 38-latek, jak i jego kolega podczas zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie trwają ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Apel funkcjonariuszy

Jak przypomniała starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas prowadzenia prac w gospodarstwach.

Funkcjonariusze podkreślają, że zarówno rutyna, jak i pośpiech mogą nieść za sobą tragiczne skutki. Szczególną uwagę należy zachować zwłaszcza przy wykorzystywaniu urządzeń mechanicznych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja