RolnikInfo.pl > Biznes > Spotkanie z syndykiem Bielmlek. Podlaska Izba Rolnicza pomaga rolnikom
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:36

Spotkanie z syndykiem Bielmlek. Podlaska Izba Rolnicza pomaga rolnikom

Bielmlek - Podlaska Izba Rolnicza
Facebook/Spółdzielnia Mleczarska Bielmlek

Spotkanie odbyło się w siedzibie Podlaskiej Izby Rolniczej i pojawili się na nim wiceprezes zarządu PIR, Marek Siniło oraz przewodniczący RP PIR w Bielsku Podlaskim, Maciej Bobla. 

Zgodnie z informacjami, jakie przekazała Podlaska Izba Rolnicza, na spotkaniu poruszono temat aktualnej sytuacji zarówno byłych dostawców, jak i członków upadłej spółdzielni.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Podlaska Izba Rolnicza oferuje pomoc pokrzywdzonym rolnikom 

Na wnioski składane przez pokrzywdzonych rolników, Podlaska Izba Rolnicza od dawna minitoruje sytuację związaną ze Spółdzielnią Mleczarską Bielmlek. Jak informuje PIR, w sprawie odbywały się już spotkania i podejmowano inicjatywy. Jak niedawno powiadomiono, rolnicy mogą skorzystać z pomocy przy wypełnianiu wniosków o wierzytelność wobec upadłej SM Bielmlek. 

- Obecnie najważniejszą kwestią dla podlaskiego samorządu rolniczego, jest pomoc dla poszkodowanych rolników w tej trudnej i skomplikowanej prawnie sytuacji - wskazano na stronie Podlaskiej Izby Rolniczej. 

Rolnicy pomoc przy wypełnianiu wniosków mogą uzyskać w Biurze Powiatowym Podlaskiej Izby Rolniczej w Bielsku Podlaskim. Warto jednak pamiętać, że zgłoszenie wierzytelności musi nastąpić do 18 kwietnia bieżącego roku, czyli w terminie do 30 dni od obwieszczenia postanowienia o ogłoszenia upadłości Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Rolnicy mają więc dokładnie tydzień na zgłoszenie wierzytelności. 

Interwencje w sprawie rolników

W sprawie pokrzywdzonych rolników interweniować próbował już Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa. Europoseł na prośby rolników związanych ze SM Bielmlek jeszcze w zeszłym roku zwracał się do premiera i ministra sprawiedliwości. Jurgiel wskazywał na to, jak traktowani są rolnicy, którzy już wtedy nie otrzymywali pieniędzy od spółdzielni. Więcej o listach, które zostały skierowane do polityków, pisaliśmy >tutaj<. 

Rolnicy w sprawie sytuacji zwracali się także do AGROunii, której przedstawiciele dwa razy pojawili się w Bielsku Podlaskim. Przed świętami, 29 marca bieżącego roku członkowie AGROunii spotkali się z rolnikami, którzy żądali sprawiedliwości i podjęcia natychmiastowej interwencji. Co więcej, rolnicy związani ze spółdzielnią chcą, by konsekwencje sytuacji Bielmleku poniósł były prezes Tadeusz Romańczuk, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: PIR

Powiązane