Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Środowy protest rolników Szczecinie. Utrudnienia dla kierowców
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 15.05.2024 13:34

Środowy protest rolników Szczecinie. Utrudnienia dla kierowców

protest rolników
fot. East News/Wojciech Olkusnik

W środę 15 maja odbędzie się kolejny protest rolników, tym razem w Szczecinie. Konwoje pojazdów rolniczych mają przejechać drogą wojewódzką nr 119. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na odcinku od Pyrzyc, aż do Szczecina. Strajkujący zamierzają spotkać się z wojewodą zachodniopomorskim i posłem Jarosławem Rzepą.
 

Strajk rolników w Szczecinie

Już od godziny 9:00 w środę 15 maja, kolumny maszyn rolniczych ponownie wyjadą na ulice prowadzące do Szczecina. Rolnicy około 10:00 rano przejadą ciągnikami drogą wojewódzką nr 119. 

Podróżujący kierowcy powinni spodziewać się utrudnień na odcinku od Pyrzyc, aż do samego Szczecina. To kolejna odsłona rolniczej manifestacji i walki o spełnienie ich postulatów.
 

Podaż ziarna maleje, a rolnicy wstrzymują się ze sprzedażą. Zaskakujące powody

Protest na Wałach Chrobrego potrwa całą dobę

Sznur ciągników ma wystartować o godzinie 9:00 ze stacji Faraon w Pyrzycach. Utrudnienia na tej trasie mogą potrwać od godziny 10:00 do 13:00.  

Kolumny przejadą od Wałów Chrobrego do Szczecina, by finalnie zatrzymać się pod Urzędem Wojewódzkim. Na Wałach Chrobrego planowany jest strajk 24-godzinny. Celem rolników jest spotkanie z władzami miasta i politykiem. 
 

Rolnicy chcą spotkania z władzami miasta

Protestujący rolnicy alarmują, że w dalszym ciągu nie zostały spełnione ich postulaty, a rząd milczy i nie reaguje na szerzący się kryzys sektora rolnictwa.

Stąd zapowiadane pojawienie się demonstracji w Szczecinie i spotkanie z wojewodą zachodniopomorskim Adamem Rudawskim. W czwartek rolnicy będą rozmawiać z posłem Jarosławem Rzepą z PSL. Prawdopodobnie protest może potrwać aż do piątku do godziny 16:00.