Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Protest

Protest

Protest - forma protestu ulicznego

protest rolników
15.05.2024 13:34 Środowy protest rolników Szczecinie. Utrudnienia dla kierowców

W środę 15 maja odbędzie się kolejny protest rolników, tym razem w Szczecinie. Konwoje pojazdów rolniczych mają przejechać drogą wojewódzką nr 119. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na odcinku od Pyrzyc, aż do Szczecina. Strajkujący zamierzają spotkać się z wojewodą zachodniopomorskim i posłem Jarosławem Rzepą. 

strajk rolników
26.03.2024 21:17 Nowa forma strajku rolników. Blokady w zaskakujących miejscach

Rolnicy ujawnili swój plan działania w związku z dalszymi protestami w kraju. Zawieszają protest na czas świąt wielkanocnych, by potem wrócić ze zdwojoną siłą, ale już nie na główne drogi, a pod domy polityków. Taka forma protestu to próba zmuszenia rządu do dymisji.

strajk rolników
20.03.2024 19:48 Dramatyczne sceny na proteście. Kierowca wjechał w rolnika

W sieci pojawiło się nagranie z dzisiejszego protestu rolników, na którym widać jak kierowca busa nie zatrzymał się przed blokadą i z impetem wjeżdża w protestującego rolnika. Takie sceny miały miejsce w środę 20 marca na rondzie w Łęczycy. Poszkodowany aktualnie przebywa w szpitalu.

strajk rolników/ Szymon Hołownia
20.03.2024 18:17 Rolnikom puszczają nerwy. Obornik przed posesją Szymona Hołowni

Polskie drogi i ulice 20 marca ponownie zostały zablokowane przez maszyny rolnicze. Złość, jaka się przez rolników przelewa, przybrała dziś niespodziewany obrót. W województwie podlaskim, pod jedną z posesji został wyrzucony obornik oraz sterta opon. Jak donoszą media, posesja należy do marszałka Sejmu, Szymona Hołowni. Policja poszukuje sprawców dzisiejszego incydentu. 

wizerunki poszukiwanych
08.03.2024 15:11 Policja szuka uczestników środowych zamieszek pod Sejmem

Środowy strajk rolników, który miał być spokojnym marszem ulicami stolicy, przerodził się w zamieszki i bijatykę z funkcjonariuszami policji. Całe zajście miało miejsce 6 marca przed siedzibą Sejmu. Udało się zatrzymać kilkadziesiąt awanturujących się uczestników. Wciąż poszukiwanych jest jeszcze kilka osób zamieszanych w burdy. Policja opublikowała ich wizerunki. 

strajk rolników
05.03.2024 22:27 Zacznie się już 6 marca. Strajk rolników sparaliżuje Warszawę

Już jutro odbędzie się kolejny wielki strajk rolników w Warszawie. Tym razem organizatorzy spodziewają się znacznie większej liczby strajkujących z flagami biało-czerwonymi demonstrantów. Mowa tu o ponad 150 tys. uczestników, którzy sparaliżują ulice stolicy. Gdzie pojawią się utrudnienia w ruchu?

PKP LHS, złom na torowisku
28.02.2024 18:21 Spółka z Zamościa żąda odszkodowania. Chodzi o strajk rolników

W ubiegłym tygodniu w miejscowości Durdy na Podkarpaciu, protestujący rolnicy zablokowali tory kolejowe, którymi transportowane jest ukraińskie zboże. Teraz spółka LHS z Zamościa żąda od organizatora protestu zapłaty za poniesione przez protest straty. Kwota na wezwaniu do zapłaty zapiera dech w piersiach.

strajk rolników/ ukraińska fasola
25.02.2024 13:10 Ukraińska fasola na torach. Zareagował wicepremier Ukrainy

W sobotę na granicy polsko-ukraińskiej, nieznani sprawcy otworzyli wagony przewożące ukraińską fasolę i rozsypali ją na tory. To już kolejny taki incydent przy granicy ze wschodnimi sąsiadami. Minister infrastruktury Ukrainy w mocnych słowach odpowiada na zajście w Dorohusku.  

strajk rolników
24.02.2024 12:36 58-latek nie zatrzymał się przed blokadą. Wjechał w demonstrantów

Mrożące krew w żyłach sceny miały miejsce piątkowego popołudnia w Kraśniku. Jadący autem marki renault mężczyzna próbował przedostać się do miejsca docelowego przez zablokowaną ciągnikami ulicę w Kraśniku. Kiedy groźby kierującego skierowane pod adresem demonstrantów nie poskutkowały, ten zdenerwowany wjechał prosto w rolników i przewiózł na masce auta dwóch uczestników protestu. 

blokada przejazdu
23.02.2024 14:15 Rolnicy zablokowali przejazd karetce. Pogotowie wydało oświadczenie

Wtorkowy protest rolników odbił się szerokim echem w sieci, za sprawą nagrania kobiety, która komentuje przejazd karetki na sygnale zablokowaną przez ciągniki drogą. Na uczestników demonstracji w Koszalinie wylała się w internecie fala hejtu, ale czy słusznie? WSPG w Szczecinie wydało oświadczenie w tej sprawie. 

naczepa rolniczka/płomień świeczki
22.02.2024 19:33 Nie żyje 40-letni rolnik. Okoliczności jego śmierci są wstrząsające

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 20 lutego. Podczas, gdy ulice polskich miast blokowane były przez walczących o godne życie rolników, ich kolega po "fachu" pracował przy maszynie rolniczej, która odebrała mu życie. Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura. 

strajk rolników/ protest w Medyce
20.02.2024 18:47 Protest rolników w Medyce. Oburzające sceny na torach

Dzisiejsze demonstracje polskich rolników w Medyce przybierają na sile. Podkarpaccy gospodarze zebrali się przy torach kolejowych, by wyrzucić z siebie cały swój gniew, ale nie tylko. Tym razem ukraińska kukurydza miała “bliskie” spotkanie z polską ziemią. Doszło również do kontrowersyjnych scen z udziałem Ukraińców, którzy potraktowali polską flagę jak papier toaletowy. 

strajk rolników/ Julita Olszewska
20.02.2024 15:27 Rolniczka apeluje do strajkujących. "Nie chodzi o kroplówkę"

Rolniczka z Podlasia, która dała się poznać szerokiemu gronu odbiorców za sprawą filmików opublikowanych w sieci, które dotyczyły strajku rolników oraz osoby wiceministra Michała Kołodziejczaka, wystosowała apel do kolegów "po fachu". Ukazuje także blaski i cienie przeprowadzonych kontroli przez rolników na granicy w Dorohusku.

Tomasz Klimkowski, strajk rolników
09.02.2024 22:04 Rolnik z TVP tak zareagował na ogólnopolski strajk. Padły mocne słowa

W dniu dzisiejszym (9 luty 2024 rok) trwa protest rolników w całym kraju . Nasi rolnicy tak samo jak francuscy, belgijscy czy niemieccy, wyjechali blokować drogi, a wszystko w akcie sprzeciwu wobec polityce Zielonego Ładu. O wypowiedzenie się na temat protestu rolników, został zapytany uczestnik 9 edycji programu "Rolnik szuka żony" Tomasz Klimkowski. 

Ogólnopolski Protest Rolników
02.02.2024 22:08 Rolnicy ogłosili strajk generalny, będą blokady dróg. "Nasza cierpliwość się wyczerpała"

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych “Solidarność” jednogłośnie podjął uchwałę o ogłoszeniu strajku generalnego na terenie całego kraju. Związek wydał komunikat w tej sprawie i zwrócił się z ultimatum do Rządu. 

protesty rolników
19.01.2024 13:06 Wielki protest polskich rolników, traktory wyjadą na ulicę. Czego żądają?

W ubiegły poniedziałek rolnicy z "Solidarności" zapowiedzieli protest na środę, 24 stycznia br. Wzywają wszystkich traktorzystów oraz organizacje rolnicze do przyłączenia się i demonstracji przeciw pogarszającej się sytuacji całego rolnictwa.  

uścisk dłoni
07.01.2024 12:25 Protest w Medyce zakończony. Rolnicy dopięli swego, padła jasna deklaracja

W sobotę odbyło się spotkanie Ministra rolnictwa i wojewody podkarpackiego z protestującymi na granicy polsko- ukraińskiej rolnikami. Udało się dojść do konsensusu. Jakie postulaty zostały przyjęte? Czy polski rząd dotrzyma umowy? 

papryka
21.07.2023 17:00 Ostrzeżenie od producentów papryki. Padły konkretne słowa

Zrzeszenie Producentów Papryki RP ogłosiło utworzenie komitetu protestacyjnego, który ma wspierać producentów papryki w obliczu możliwej zapaści cenowej na rynku. Rolnicy są zaniepokojeni destabilizacją rynku przez sieci handlowe i obawiają się sprzedaży papryki po zbyt niskich cenach. Akcja jest na razie ostrzeżeniem, ale może przerodzić się w większe protesty.

Urzędnicy
13.07.2023 14:00 Protesty pracowników ARiMR. Urzędnicy żądają podwyżek

Urzędnicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa domagają się od resortu rolnictwa podwyżek i polepszenia ich aktualnej sytuacji. Postulaty pracowników Agencji oraz strajk wspierają członkowie NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. 

Maliny na dłoni
27.06.2023 19:00 Duże protesty plantatorów malin. Powodem zbyt niska cena skupu owoców

Plantatorzy malin nie przewidują na ten moment zakończenia protestowania. Żaden producent nie zgadza się przyjąć zaproponowanych przez przetwórców aktualnych stawek skupu za maliny. Planowane jest również wstrzymanie zbiorów owoców.  

None
29.04.2023 19:30 Efekty protestu rolników. Minister: “Daliśmy kolejny krok do przodu”

Z 27 na 28 kwietnia 2023 roku Minister ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Telus, prowadził intensywne rozmowy z protestującymi rolnikami w Barzkowicach pod Szczecinem. Celem dyskusji było osiągnięcie porozumienia ws. stabilizacji w krajowym rolnictwie. Na koniec spotkania podpisano protokół końcowy z negocjacji z przedstawicielami strony rolniczej.

chlewnia
20.06.2022 02:02 W Przechodzisku ma powstać chlewnia na 4600 świń. Mieszkańcy wsi protestują

Chlewnia miałaby powstać w centrum miejscowości, czemu ostro sprzeciwiła się większość mieszkańców Przechodziska. Chlewnia problemem w centrum wsiMieszkańcy wsi spotykają się niekiedy z krytyką na temat swoich codziennych zajęć rolniczych ze strony napływowej ludności z miast - zazwyczaj kością niezgody są żniwa o późnych porach nocnych, intensywny zapach zwierząt gospodarskich, czy nawet zbyt głośne pianie koguta.Jak się jednak okazuje, wobec planu budowy chlewni sprzeciwiają się sami mieszkańcy wsi. Pomysł wybudowania takiego budynku wyszedł od gospodarza mieszkającego w tej samej okolicy. Pomysł zakłada, że chlew powstanie w centrum Przechodziska. Jak podaje portal podlasie24.pl, większa część mieszkańców wsi nie chce, by w okolicy powstała chlewnia mieszcząca aż 4600 świń. Powodem może być hałas i zapach, a także zanieczyszczenie lokalnego ekosystemu.

strajk medyków agrounia
19.03.2022 02:44 Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busie

11 września 2021 roku w Warszawie rozpoczął się strajk medyków, który swoją obecnością wspierają rolnicy z Agrounii. Choć demonstracja jest pokojowa, to - jak donosi Interia.pl - policjanci na trasie przemarszu znaleźli bus z materiałami pirotechnicznymi, które najprawdopodobniej miały być dostarczane strajkującym. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak skrytykował fakt, iż na miejscu manifestacji znajduje się tak wielu policjantów; dodał, iż protestujący nie mieli przez to szansy rozłożyć swoich namiotów. Strajk medyków ze wsparciem Agrounii11 września 2021 roku w Warszawie rozpoczął się strajk osób pracujących w służbie zdrowia, m.in. pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych. Protestujący domagają się od państwa przeznaczania większych nakładów finansowych na potrzeby służby zdrowia, sprawiedliwej regulacji zbyt niskich wynagrodzeń, a także zwiększenia norm kształcenia pielęgniarek, których w szpitalach zaczyna coraz bardziej brakować. Do strajku personelu medycznego dołączyli przedstawiciele Agrounii. Lider ruchu Michał Kołodziejczak nie krył niezadowolenia związanego z liczbą obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji:- W pełni legalna, zgłoszona manifestacja, która może sobie tutaj iść, napotyka na to, by ludzie czuli się piętnowani, naciskani, zastraszani. (...) Tu miały stać cztery namioty, w tym jeden nasz. Gdzie on ma stanąć? - pytał Kołodziejczak, wskazując na zaparkowane samochody policyjne. - Mieliśmy nawet z medykami ustalone, że miały tutaj przyjechać warzywa, ale jak tu cokolwiek zrobić, pokazać, kiedy dziś od samego rana piętnowani i szykanowani działacze Agrounii.

kołodziejczak strajk
19.03.2022 02:43 Agrounia i personel medyczny dalej strajkują. Kołodziejczak skrytykował pewną grupę zawodową

Od soboty 11 września 2021 roku w Warszawie trwa strajk medyków, który wspierają swoją obecnością rolnicy z Agrounii. Protestujący stworzyli tzw. białe miasteczko przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a wśród namiotów znalazło się również stoisko rolnicze. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak nie szczędzi ostrej krytyki funkcjonariuszom policji ochraniającym strajk. Na swoim twitterowym profilu napisał: - Policja przeszkadza jak może. Jeśli jest zawód, któremu nie należą się podwyżki to są to właśnie policjanci.Kolejny dzień strajku personelu medycznego. Rolnicy obecni na miejscuW sobotę 11 września 2021 roku rozpoczął się strajk personelu medycznego - m.in. lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. Pracownicy strajkują przeciwko niskim pensjom nieproporcjonalnym do przepracowanych godzin i niewielkim nakładom PKB na służbę zdrowia. Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busieProtestujący - póki co bezskutecznie - żądają spotkania z premierem. Na wtorek 14 września zapowiedziano spotkanie przedstawicieli personelu medycznego z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Już od samego początku strajku na miejscu w Warszawie obecni byli członkowie Agrounii, którzy otwarcie popierają żądania personelu medycznego. Lider ruchu rolniczego Michał Kołodziejczak za pośrednictwem mediów społecznościowych nie szczędzi krytyki funkcjonariuszom policji. Podczas pierwszego dnia strajku wskazywał, że policjanci utrudniają m.in. rozstawienie namiotów.

sondaż strajki
19.03.2022 02:42 Zaskakujące wyniki sondażu. 54% mieszkańców miast popiera strajki rolnicze

Choć strajki rolnicze na pewien czas ustały, to polskie społeczeństwo i media aktywnie komentują wszelkie związane z nimi kwestie. By lepiej poznać nastroje Polaków na temat protestów rolników, przeprowadzono sondaż, w którym zapytano: Czy popiera Pani/Pan protesty rolników? Jak się okazało, nie tylko mieszkańcy wsi solidaryzowali się z rolnikami. 54% mieszkańców miast wyraziło zrozumienie dla metod, które zastosowali producenci żywności podczas strajków. Sondaż poparcia dla protestów rolniczychW ostatnim czasie w wielu miejscach w Polsce rolnicy pod przewodnictwem Agrounii zorganizowali szereg protestów, które miały zwrócić uwagę polityków klasy rządzącej na palące problemy polskiego rolnictwa. W tym celu w wielu województwach rolnicy zablokowali drogi traktorami; część dróg była nieprzejezdna przez 24 godziny, część - aż przez 48 godzin. Nic zatem dziwnego, że utrudnienia w ruchu wzbudziły wiele emocji wśród Polaków. By jednak przekonać się, jakie są rzeczywiste opinie na temat protestów rolniczych w społeczeństwie, firma United Surveys na zlecenie portalu money.pl przeprowadziła sondaż, pytając: Czy popiera Pani/Pan protesty rolników? Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że większość mieszkańców wsi poparła strajki - według badania opinii publicznej było to aż 77% respondentów. Sporym zaskoczeniem dla badaczy były jednak odpowiedzi pochodzące z największych miast, liczących powyżej 250 tysięcy mieszkańców. Okazało się bowiem, że 54% ankietowanych popiera ostatnie protesty rolników.

agrounia kołodziejczak
19.03.2022 02:42 Agrounia zakończyła strajk. Kołodziejczak: "Pogrzeb polskiego rolnictwa"

W czwartek 26 sierpnia 2021 roku Agrounia oficjalnie zakończyła strajki rolnicze, które miały miejsce w różnych miejscach w Polsce. Lider ruchu Michał Kołodziejczak podsumował dotychczasowe działania i w negatywny sposób ocenił milczenie ze strony premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród komentatorów w mediach społecznościowych nie brakło osób, które w pełni wyraziły poparcie dla działań Agrounii. Nie brakowało jednak również tych osób, które skrytykowały formę protestów poprzez blokowanie dróg, mówiąc: - Dlaczego nie blokujecie miejsca w Warszawie, gdzie jest problem? (...) utrudniacie życie (...) ludziom, którzy nie są niczemu winni. Agrounia i walka o polską wieśProtesty w formie blokady dróg publicznych i przejazdów traktorami odbyły się w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, wielkopolskim, mazowieckim, podkarpackim i łódzkim. W czwartek 26 sierpnia 2021 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której lider ruchu Michał Kołodziejczak oficjalnie zakończył strajki rolników pod przewodnictwem Agrounii: - Wyszliśmy na drogę w wielu miejscach i ja za to rolnikom serdecznie dziękuję. Dziękuję za to, że byli na drodze. To nie jest przyjemność. Na temat swoich działań w ostatnich dniach Kołodziejczak powiedział: - Odwiedziłem prawie dziesięć miejsc w ciągu dwóch dni. Zrobiłem dwa tysiące kilometrów, by być razem z rolnikami, by z nimi porozmawiać. To był dla mnie bardzo trudny czas i wycieńczający, ale pozwoliło to poznać nastroje. Działacze Agrounii spotykają się często z ostrą krytyką zarówno ze strony kierowców, jak i internautów. W komentarzach do konferencji online pojawiły się m.in. następujące słowa: >Do tego typu opinii odwołał się lider Agrounii: - Byliśmy na drogach i niektórzy pytają: "O co wam chodzi?", więc mówimy: w Polsce rolnictwo upada. Ceny, za które my sprzedajemy swoje produkty, (...) są to ceny sprzed dwudziestu lat. Koszty produkcji rosną z każdym dniem.

srock
19.03.2022 02:41 WAŻNE: oficjalne oświadczenie policji ws. strajku rolników w Srocku

Po głośnym proteście rolników, który odbył się pod kierownictwem Agrounii w Srocku we wtorek 20 lipca 2021 roku, stanowisko w sprawie strajku zajęła policja z Piotrkowa Trybunalskiego. Choć na legalnym zgromadzeniu użyto gazu łzawiącego, to w oficjalnym oświadczeniu piotrkowskiej policji możemy przeczytać, iż funkcjonariusze zabezpieczali miejsce wydarzenia zapewniając bezpieczeństwo zarówno jego uczestnikom jak i osobom postronnym.W oświadczeniu wskazano, iż demonstranci zachowywali się w agresywny sposób. Komunikat policji ws. strajku rolników w SrockuStrajk rolników, nazywany również wojną o wieś miał z założenia zwrócić uwagę rządzących na palące problemy producentów trzody chlewnej i nierozwiązaną kwestię ASF, która doprowadza gospodarstwa na skraj bankructwa. Protest rolników zainicjowała Agrounia - odbył się on w Srocku 20 lipca 2021 roku. Choć na miejscu spodziewano się około 150 traktorów blokujących drogi, to frekwencja okazała się być dużo wyższa - w Srocku pojawiło się prawie 300 maszyn rolniczych. Po głośnym proteście stanowisko w sprawie zajęła również piotrkowska policja, która na swojej oficjalnej stronie internetowej wskazała, że jej zadaniem było zabezpieczanie uczestników strajku i osób postronnych. Funkcjonariusze przekazali w komunikacie, że protestujący mieli zamiar zmienić trasę przejazdu i skierować się w stronę Łodzi. Z drugiej strony świadkowie zdarzenia twierdzą, że funkcjonariusze już na samym początku nie pozwolili protestującym wjechać na rondo w Srocku, czyli miejsce, w którym miał odbyć się strajk. >

agrounia
19.03.2022 02:41 "W nasze miejsce wejdzie wieprzowina z Zachodu". Agrounia do polityków i mieszkańców miast

Choć protest rolników w łódzkim Srocku już się skończył, to opinia publiczna nadal szeroko komentuje zdarzenia, które miały miejsce podczas demonstracji, mającej na celu zwrócenie uwagi premiera i polityków na problemy współczesnej wsi. Na nagraniu Agrounii, sporządzonym po zakończeniu strajku, rolnicy apelowali do mieszkańców wsi o zrozumienie i ostrzegali przed sytuacją, w której w Polsce zabraknie krajowej wieprzowiny. Jeden z rolników powiedział: - Jak wiadomo, gospodarka pustki nie lubi. W nasze miejsce wejdzie wieprzowina z Zachodu. Czarne wizje przyszłościZ nagrania Agrounii możemy dowiedzieć się, że lider ruchu - Michał Kołodziejczak - listownie poinformował premiera Mateusza Morawieckiego o strajku, który odbył się 20 lipca 2021 roku w Srocku. Mimo to producenci trzody chlewnej nie doczekali się żadnej odpowiedzi ze strony szefa Rady Ministrów. Po proteście nastroje rolników nie są korzystne - na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, by problemy związane z ekspansją afrykańskiego pomoru świń miały być w jakikolwiek sposób rozwiązane lub złagodzone. Jeden z rolników wypowiedział się dla Agrounii w następujący sposób: - Proste przesłanie do rządzących: nie my byliśmy w pierwszej linii na tym strajku odpowiedzialni za ten strajk. To wy jesteście odpowiedzialni za ten strajk. Doprowadziliście rolników do skraju wyczerpania nerwowego, gdzie my powinniśmy zająć się pracą, a my musimy poświęcać ten czas na jakieś bzdurne protesty. Nikomu to nie jest potrzebne.

  • 1
  • 2