Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Stary Paczków. Nie żyje 67-latek przejechany przez ciągnik
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 26.02.2024 19:55

Stary Paczków. Nie żyje 67-latek przejechany przez ciągnik

ciągnik świeczka
Pixabay/Kühlungsborner, PIxabay/Artem_Apukhtin

W poniedziałek (26 lutego) w miejscowości Stary Paczków doszło do przerażającego wypadku. Mężczyzna, który prowadził ciągnik, najpierw z niego wypadł, a potem znalazł się pod kołami. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby ratunkowe. Kierowcy ciągnika, pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować.

Traktorzysta pod kołami ciągnika

26 lutego (poniedziałek) tuż przed godziną 12:50 Państwowa Straż Pożarna w Nysie odebrała zgłoszenie o mrożącym krew w żyłach wypadku, jaki miał miejsce w powiecie nyskim.

We wsi Stary Paczków, położonej w województwie opolskim, w gminie Paczków, 67-letni mężczyzna, jadący ciągnikiem rolniczym po polnej drodze, z niewiadomych przyczyn najpierw wypadł z traktora, a następnie wpadł pod koła maszyny. 

Uprawa marchwi w ogrodzie. Co trzeba o niej wiedzieć?

67-latka nie udało się uratować

Na miejscu niezwłocznie pojawił się zastęp straży pożarnej, policja oraz zespół ratownictwa medycznego, który udzielał poszkodowanemu pierwszej pomocy. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na pomocy ratownictwa medycznego wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po długotrwałej reanimacji, niestety stwierdzono zgon mężczyzny – relacjonuje dla portalu "Nysa nasze miasto.pl" kapitan Dariusz Pryga, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

Policja ustala przyczynę wypadku

Wciąż niejasne są przyczyny wypadku, do którego doszło w godzinach południowych na polnej drodze w Starym Paczkowie. Na miejscu czynności dochodzeniowo-śledcze, pod czujnym okiem prokuratora, przeprowadzają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nysie. 

To nie jedyny wypadek z udziałem rolnika w lutym. Nie dalej, jak w ubiegłym tygodniu doszło do wstrząsającego wypadku w Dziwle. 40-letni rolnik pracujący przy wale napędowym naczepy został wciągnięty przez wał, a następnie z ogromną siłą uderzył o ziemię. Mężczyzny nie udało się uratować.