Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragiczny wypadek. Kierowca został przygnieciony przez ciągnik
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 25.04.2021 02:00

Tragiczny wypadek. Kierowca został przygnieciony przez ciągnik

Ciągnik - wypadek
Ochotnicza Straż Pożarna w Ujeździe/Facebook

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, 24 kwietnia bieżącego roku. Jak powiadomili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe, po godzinie 12:20 ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęła wiadomość o zdarzeniu w miejscowości Brzezie. Na ulicy Szlacheckiej miał znajdować się mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Akcja ratunkowa 

Służby, które pojawiły się na miejscu zdarzenia, jako pierwsze, rozpoczęły reanimację krążeniowo-oddechową. Jak powiadomili strażacy, mężczyzna, przygnieciony przez ciągnik nie wykazywał oznak życia

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Zespół Ratownictwa Medycznego po przyjeździe na miejsce zdarzenia wdrożył medyczne czynności ratunkowe - powiadomili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Niestety, pomoc nie dała oczekiwanych rezultatów, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.

Jak doszło do wypadku?

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe powiadomili, że ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło na skutek usterki koła, po czym mężczyzna stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym z przyczepą, na której przewoził koparkę, co doprowadził do tego, że wypadł z drogi i przewrócił się na bok. 

W akcji na miejscu zdarzenia brali udział: OSP Ujazd, OSP Zabierzów, OSP Brzezie, JRG-3 PSP w Krakowie, Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie oraz policja. Po zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli dokładne ustalanie przyczyn śmiertelnego wypadku.

Niestety, wraz z rozpoczęciem prac polowych pojawia się coraz więcej informacji na temat wypadków z udziałem maszyn rolniczych. Niedawno pisaliśmy o niebezpiecznym zdarzeniu w gminie Iłów, w województwie mazowieckim, gdzie ciągnik przejechał po mężczyźnie, jednak w pobliżu nie było nikogo, kto mógłby udzielić mężczyźnie pomocy, więcej >tutaj<. 

Natomiast na terenie gminy Brańszczyk ciągnik rolniczy przejechał po starszym mężczyźnie dwukrotnie, o czym więcej >tutaj<. 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Ujeździe/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Ujeździe/Facebook