RolnikInfo.pl
Ciągnik - wypadek

Ochotnicza Straż Pożarna w Ujeździe/Facebook

Tragiczny wypadek. Kierowca został przygnieciony przez ciągnik

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W miejscowości Brzezie (woj. małopolskie) doszło do tragicznego wypadku. Kierowca ciągnika został przygnieciony przez maszynę. Niestety, pomimo szybkiego udzielenia pomocy, kierowcy nie udało się uratować.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, 24 kwietnia bieżącego roku. Jak powiadomili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe, po godzinie 12:20 ze Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęła wiadomość o zdarzeniu w miejscowości Brzezie. Na ulicy Szlacheckiej miał znajdować się mężczyzna przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Akcja ratunkowa 

Służby, które pojawiły się na miejscu zdarzenia, jako pierwsze, rozpoczęły reanimację krążeniowo-oddechową. Jak powiadomili strażacy, mężczyzna, przygnieciony przez ciągnik nie wykazywał oznak życia

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Zespół Ratownictwa Medycznego po przyjeździe na miejsce zdarzenia wdrożył medyczne czynności ratunkowe - powiadomili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Niestety, pomoc nie dała oczekiwanych rezultatów, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. Kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.

Jak doszło do wypadku?

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe powiadomili, że ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło na skutek usterki koła, po czym mężczyzna stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym z przyczepą, na której przewoził koparkę, co doprowadził do tego, że wypadł z drogi i przewrócił się na bok. 

W akcji na miejscu zdarzenia brali udział: OSP Ujazd, OSP Zabierzów, OSP Brzezie, JRG-3 PSP w Krakowie, Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie oraz policja. Po zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli dokładne ustalanie przyczyn śmiertelnego wypadku.

Niestety, wraz z rozpoczęciem prac polowych pojawia się coraz więcej informacji na temat wypadków z udziałem maszyn rolniczych. Niedawno pisaliśmy o niebezpiecznym zdarzeniu w gminie Iłów, w województwie mazowieckim, gdzie ciągnik przejechał po mężczyźnie, jednak w pobliżu nie było nikogo, kto mógłby udzielić mężczyźnie pomocy, więcej >tutaj<. 

Natomiast na terenie gminy Brańszczyk ciągnik rolniczy przejechał po starszym mężczyźnie dwukrotnie, o czym więcej >tutaj<. 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Ujeździe/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Ujeździe/Facebook

Podobne artykuły

AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >
Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >