Policja - wypadek
KPP Sochaczew
Autor Aneta Wasilewska - 23 Kwietnia 2021

Ciągnik przejechał po mężczyźnie. Na posesji nie było domowników

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w gminie Iłów, w województwie mazowieckim. Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, po 35-letnim mężczyźnie przejechał ciągnik rolniczy. Niestety, podczas zdarzenia na terenie posesji nie było domowników. Funkcjonariusze zaapelowali do wszystkich rolników o zachowanie ostrożności podczas pracy.

Do zdarzenia doszło na terenie prywatnej posesji na terenie gminy Iłów. Jak wynikało ze zgłoszenia, które wpłynęło do policjantów z sochaczewskiej drogówki, mężczyzna został potrącony przez ciągnik rolniczy. Na miejscu zdarzenia ustalono, że mężczyzna uruchomił ciągnik, ale nie wsiadł do niego. Maszyna "na biegu" ruszyła do przodu, potrącając 35-latka. Ciągnik zatrzymał się po uderzeniu w ogrodzenie.

Niestety, w czasie zdarzenia na prywatnej posesji nie było domowników.

Prezydent podpisał ustawę dot. wstrzymania sprzedaży gruntów państwowychPrezydent podpisał ustawę dot. wstrzymania sprzedaży gruntów państwowychCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Sprawdzono stan trzeźwości traktorzysty

Po zdarzeniu mężczyzna został przebadany alkomatem. Okazało się, że kierowca ciągnika nie był trzeźwy, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak przekazała mł. asp. Agnieszka Dzik, do mężczyzny wezwana została karetka, która przewiozła 35-latka do szpitala.

-Mieszkaniec gminy Iłów żyje, chodź zdarzenie, mogło zakończyć się dla niego tragicznie - dodała mł. asp. Agnieszka Dzik.

Apel policji

W związku ze zdarzeniem mł. asp. Agnieszka Dzik zaapelowała o ostrożność, rozsądek, a przede wszystkim o nieprowadzenie ciągników i kombajnów pod wpływem alkoholu. Funkcjonariuszka przypomniała, że w Polsce każdego roku dochodzi do wypadków podczas prac polowych, niestety także do tych śmiertelnych. Rolnicy powinni także pamiętać o zachowaniu ostrożności, gdy podczas prac w gospodarstwie pomagają im dzieci. Nadzór nad młodszymi jest niezwykle ważny, oni także są ofiarami nieszczęśliwych wypadków.

Warto także pamiętać o haśle, które powtarzają funkcjonariusze policji - "piłeś - nie jedź". Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego można otrzymać grzywnę, karę ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do 2 lat.

Kolejny wpadek podczas prac polowych

Niestety, wraz z trwaniem prac polowych, pojawia się coraz więcej wiadomości o nieszczęśliwych zdarzeniach, do których dochodzi w czasie pracy rolników. Niedawno informowaliśmy o zdarzeniu, jakie miało miejsce w terenie gminy Brańszczyk również w województwie mazowieckim, gdzie starszy mężczyzna zasłabł, a ciągnik przejechał po nim dwukrotnie, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

iłów - mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Następny artykuł