Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ciągnik przejechał po mężczyźnie. Na posesji nie było domowników
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 23.04.2021 02:00

Ciągnik przejechał po mężczyźnie. Na posesji nie było domowników

Policja - wypadek
KPP Sochaczew

Do zdarzenia doszło na terenie prywatnej posesji na terenie gminy Iłów. Jak wynikało ze zgłoszenia, które wpłynęło do policjantów z sochaczewskiej drogówki, mężczyzna został potrącony przez ciągnik rolniczy. Na miejscu zdarzenia ustalono, że mężczyzna uruchomił ciągnik, ale nie wsiadł do niego. Maszyna "na biegu" ruszyła do przodu, potrącając 35-latka. Ciągnik zatrzymał się po uderzeniu w ogrodzenie. 

Niestety, w czasie zdarzenia na prywatnej posesji nie było domowników.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Sprawdzono stan trzeźwości traktorzysty 

Po zdarzeniu mężczyzna został przebadany alkomatem. Okazało się, że kierowca ciągnika nie był trzeźwy, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak przekazała mł. asp. Agnieszka Dzik, do mężczyzny wezwana została karetka, która przewiozła 35-latka do szpitala. 

- Mieszkaniec gminy Iłów żyje, chodź zdarzenie, mogło zakończyć się dla niego tragicznie - dodała mł. asp. Agnieszka Dzik. 

Apel policji 

W związku ze zdarzeniem mł. asp. Agnieszka Dzik zaapelowała o ostrożność, rozsądek, a przede wszystkim o nieprowadzenie ciągników i kombajnów pod wpływem alkoholu. Funkcjonariuszka przypomniała, że w Polsce każdego roku dochodzi do wypadków podczas prac polowych, niestety także do tych śmiertelnych. Rolnicy powinni także pamiętać o zachowaniu ostrożności, gdy podczas prac w gospodarstwie pomagają im dzieci. Nadzór nad młodszymi jest niezwykle ważny, oni także są ofiarami nieszczęśliwych wypadków. 

Warto także pamiętać o haśle, które powtarzają funkcjonariusze policji - "piłeś - nie jedź". Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego można otrzymać grzywnę, karę ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do 2 lat.

Kolejny wpadek podczas prac polowych 

Niestety, wraz z trwaniem prac polowych, pojawia się coraz więcej wiadomości o nieszczęśliwych zdarzeniach, do których dochodzi w czasie pracy rolników. Niedawno informowaliśmy o zdarzeniu, jakie miało miejsce w terenie gminy Brańszczyk również w województwie mazowieckim, gdzie starszy mężczyzna zasłabł, a ciągnik przejechał po nim dwukrotnie, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja