studzienka
unsplash.com / fot. Mick Haupt (zdj. ilustracyjne)
Autor Magdalena Więckowska - 18 Kwietnia 2021

Wieś Klenica: dwulatek wpadł do szamba. Lekarze walczą o jego życie

Do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło we wsi Klenica w zachodniej Polsce. Dwuletnie dziecko podczas zabawy na świeżym powietrzu, wpadło do przydomowego szamba. Obecnie lekarze walczą o życie dziecka; jego stan jest oceniany jako krytyczny.

Nieprzytomne dziecko zostało przewiezione śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu.

Wieś Klenica: dziecko wpadło do szamba

16 kwietnia 2021 roku we wsi Klenica w gminie Bojadła na terenie województwa lubuskiego doszło do porażającego zdarzenia: dwuletnie dziecko podczas zabawy wpadło do studzienki z szambem.

Nieobecność dziecka zauważyli po pewnym czasie dorośli, jednakże nie podejrzewali oni, że dziecko mogło wpaść do nieczystości. Jak podaje portal fakt.pl, dwulatek bawił się przy domu, a do wypadku doszło najprawdopodobniej około godziny 17:30.

Zaniepokojeni dorośli wszczęli poszukiwania dziecka, podejrzewając, że mogło się ono gdzieś ukryć. Niestety, rzeczywistość okazała się bezlitosna: nieprzytomne dziecko zostało znalezione na dnie przydomowego szamba.

Strata w Strata w "Rolnicy. Podlasie". Zwierzęcy mieszkaniec Kundzicz zagryziony przez wilkiCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Jeden z dorosłych bezzwłocznie zszedł do studzienki i wydobył dwulatka. Ten jednak nie odzyskał przytomności - powodem jej utraty był najprawdopodobniej brak tlenu wskutek nagromadzenia toksycznych gazów w zbiorniku z szambem.

Dorośli wszczęli akcję reanimacyjną, którą kontynuowali przybyli na miejsce strażacy.

Akcja ratunkowa

Do domu w Klenicy zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, wkrótce dziecko zostało zabrane przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Lekarze walczą o życie dwulatka.

Niestety, nie wiadomo, jak długo ofiara wypadku przebywała na dnie studzienki pozbawiona dostępu powietrza.

Wypadki z udziałem dzieci nie są niestety rzadkością, choć - jak podaje portal ostrzegamy.online - ich liczba od 2009 roku stopniowo maleje. Najczęstszymi zdarzeniami, jakie mają miejsce to wypadki komunikacyjne, samookaleczenia i utonięcia.

Małe dzieci padają też ofiarami niedostatecznie zabezpieczonych środków chemicznych czy narzędzi. Pamiętajmy, by nawet w sytuacji dużego nagromadzenia obowiązków pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym.

Poniżej przedstawiamy mapę z dokładną lokalizacją wsi Klenica:

klenice

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: fakt.pl, ostrzegamy.online

Następny artykuł