RolnikInfo.pl
pożar

Facebook / OSP Gracze

Zaciekła walka 11 zastępów straży pożarnej z ogniem. Ogromne straty rolników

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do dramatycznego pożaru doszło w jednym z gospodarstw w miejscowości Niemodlin - taką informację przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Do zdarzenia zadysponowano jedenaście zastępów straży pożarnej.

Zabudowania gospodarcze gaszono przez około pięć godzin. Niestety, duża część rolniczego mienia uległa bezpowrotnemu zniszczeniu. 

Pożar w zabudowaniach gospodarczych

Informacja o pożarze w Niemodlinie na terenie województwa opolskiego wpłynęła do lokalnej straży pożarnej po godzinie 15:00 w poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku. Okazało się, że w jednym z gospodarstw we wsi ogień zajął budynki gospodarcze.

Stodoła i garaż, w których szalał żywioł, znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie domu mieszkalnego. Na miejsce przybyło jedenaście jednostek straży pożarnej, które robiły wszystko, by ogień nie przedostał się na domostwo rolników. 

Informacja o pożarze była zamieszczona na facebookowym profilu Komendy Miejskiej Państwowej Straży w Opolu, a zdjęcia z akcji powstały dzięki druhom OSP Gracze.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-8]

Dzięki wpisowi w mediach społecznościowych wiemy, że do gaszenia pożaru zadysponowano trzy zastępy JRG w Niemodlinie, dwa zastępy JRG w Opolu, OSP Gracze, OSP Grodziec, OSP Krasna Góra, a także OSP Opole-Bierkowice.

Szczegóły zdarzenia

Pożar nie przedostał się na budynek mieszkalny, jednakże siła żywiołu przyczyniła się do znacznych strat w obrębie zabudowań gospodarczych. Warto podkreślić, że w wyniku pożaru nie ucierpiała żadna osoba. 

Strażacy już w trakcie trwania akcji gaśniczej zaznaczyli, że właściciel musi liczyć się ze sporymi stratami. Spaliła się stodoła i garaż. Wewnątrz nich znajdowały się m.in. maszyny i sprzęt rolniczy, a także dwa samochody osobowe.

Mienia niestety nie dało się w żaden sposób uratować. Obecnie szacowane są finansowe rozmiary straty rolników.

Pożary na terenach wiejskich nie są niestety rzadkością. Obecność wielu łatwopalnych materiałów, a także ludzkie błędy często przyczyniają się do niekontrolowanego rozprzestrzenienia ognia.

Przyczynami pożarów na wsiach są m.in. zwarcia instalacji elektrycznych w budynkach gospodarczych, jak i celowe wypalanie traw. Niestety, co jakiś czas pojawiają się również przypadki celowego podłożenia ognia pod prywatne gospodarstwa rolne. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / OSP Gracze, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

Podobne artykuły

emilka

Wieś

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

Czytaj więcej >
pożar

Wieś

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

Czytaj więcej >
gienek rolnicy podlasie

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
śmieci

Wieś

Zostawił stertę śmieci na łące rolnika. Zdradził go mały szczegół

Czytaj więcej >
odrolnienie

Wieś

Rolniczka chce zablokować odrolnienie ziemi. Zaskakujący powód

Czytaj więcej >