Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Zahaczył o słup i wywrócił ciągnik. Rolnik poniesie prawne konsekwencje
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Zahaczył o słup i wywrócił ciągnik. Rolnik poniesie prawne konsekwencje

rolnik
myszkow.policja.gov.pl

W poniedziałek 12 lipca 2021 roku na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie pojawiła się informacja o zatrzymaniu rolnika, który zahaczył ciągnikiem o słup telekomunikacyjny i wywrócił pojazd na bok.

Jak podają funkcjonariusze policji, 45-letni mężczyzna miał w organizmie aż 3,5 promila alkoholu.

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem ciągnika rolniczego

Zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców nie należą do rzadkości - kolejnym przykładem skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania jest historia, którą opisali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie na swojej stronie internetowej.

Kolizja ze słupem telekomunikacyjnym i wywrócenie ciągnika na bok miały miejsce w sobotę 10 lipca 2021 roku w Glinianej Górze na terenie województwa śląskiego.

Mieszkaniec gminy Koziegłowy jechał drogą publiczną i w pewnym momencie kompletnie stracił panowanie nad kierownicą.

W rezultacie uderzył swoim traktorem w słup telekomunikacyjny. Pojazd, w wyniku siły zderzenia, przewrócił się na bok.

Konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania

Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze policji. Warto dodać, że pomimo niepokojącego widoku, jaki ujrzeli policjanci, cała sytuacja nie miała tragicznych konsekwencji.

Z przewróconego na bok ciągnika rolniczego 45-latek wyszedł na zewnątrz o własnych siłach. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Choć rolnik znajduje się obecnie w szpitalu, to może być pewien, że po tym, kiedy jego stan zdrowia się poprawi, będzie musiał odpowiedzieć za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie, mieszkańcowi gminy Koziegłowy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: myszkow.policja.gov.pl