Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > 26-latkowi spodobał się ciągnik. Odjechał nim, rozebrał i pomalował
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 09.05.2024 21:22

26-latkowi spodobał się ciągnik. Odjechał nim, rozebrał i pomalował

ciągnik rolniczy
fot. Podkarpacka Policja

W minioną sobotę ropczyccy policjanci zatrzymali 26-latka, który ukradł z posesji ciągnik z wozem. Mężczyzna twierdził, że spodobała mu się ta maszyna, więc odpalił ją i odjechał do jednej z miejscowości na terenie powiatu mieleckiego. Chcąc zatuszować kradzież, złodziej rozebrał ciągnik na części. Wpadł w ręce policji podczas zmiany koloru elementów ciągnika.

Złodziej ciągnika poszukiwany

Do zdarzenia doszło w sobotę 4 maja. Funkcjonariusze policji z Ropczyc na Podkarpaciu otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego i wozu konnego. Maszynę rolniczą skradziono pod osłoną nocy z jednej z posesji na terenie ropczyckiej gminy.

Policjanci niezwłocznie podjęli się poszukiwań skradzionego sprzętu rolniczego. Trop zaprowadził ich do miejscowości znajdującej się w powiecie mieleckim.
 

Nieprawidłowości w żywności z importu. Na celowniku IJHARS dwa kraje

Spodobał mu się ciągnik, więc go ukradł

Kryminalni już na drugi dzień odnaleźli podejrzanego. Okazało się, że był to 26-letni mieszkaniec gminy Padew Narodowa. Młody mężczyzna wytłumaczył swój rabunek. 

Mieszkaniec powiatu mieleckiego przejeżdżał przez powiat ropczycko-sędziszowski i tam spodobał mu się pewien ciągnik. 26-latek postanowił wrócić kilka dni później na posesję, na której znajdował się upatrzony traktor i porozmawiać o nim z właścicielem. Po dotarciu na miejsce, jak się okazało, nie było nikogo.
 

Właściciel odzyskał ciągnik w nowych barwach

Ponieważ mężczyzna nie zastał właściciela, a bardzo chciał sprawdzić jak pracuje silnik ciągnika, postanowił go odpalić, a następnie odjechać. Maszyna miała podpięty wóz konny. Zestawem dojechał aż do jednej z miejscowości znajdującej się na terenie powiatu mieleckiego.

Policja złapała złodzieja na gorącym uczynku, kiedy ten chcąc zatuszować kradzież, postanowił rozebrać ciągnik na części. Mało tego, rozebrane elementy postanowił przemalować na czerwono.

Cała sytuacja zakończyła się zatrzymaniem złodzieja. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel odzyskał ciągnik o wartości 25 tysięcy złotych,  dodatkowo maszyna zyskała nowe, jaskrawe barwy. 

444-290159.jpg
fot. Podkarpacka Policja
444-290157.jpg
fot. Podkarpacka Policja
444-290156.jpg
fot. Podkarpacka Policja