Zwierzęta - straż pożarna
dh Łukasz Rutkowski, OSP KSRG w Radziłowie/ Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
Autor Aneta Wasilewska - 29 Kwietnia 2021

Akcja ratownicza OSP. Do zbiornika wodnego na pastwisku wpadło cielę

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie w miniony wtorek wzięli udział w akcji ratowniczej. Jak się okazało, na pastwisku do zbiornika wodnego wpadło cielę. Akcja na miejscu trwała niemalże dwie godziny.

Jak powiadomił st. kpt. Arkadiusz Lichota z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, do niecodziennej akcji doszło 27 kwietnia bieżącego roku. Do akcji strażaków doszło w miejscowości Mścichy w gminie Radziłów. Jak się okazało, na pastwisku do zbiornika wodnego wpadło ciele.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło około godziny 08:55. Na miejscu już po chwili od zgłoszenia, pojawiło się czterech ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jak udało się dowiedzieć strażakom, nowo narodzone ciele wpadło do zbiornika. Ze słów właściciela wynikało, że zwierzę najprawdopodobniej utonęło.

Wypadek podczas prac polowych. 12-latek pomagał w sadzeniu ziemniakówWypadek podczas prac polowych. 12-latek pomagał w sadzeniu ziemniakówCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

- Strażacy przy użyciu pompy pływającej wypompowali wodę ze zbiornika i wydobyli martwe zwierzę - przekazał st. kpt. Arkadiusz Lichota z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, dodając, że akacja na miejscu zdarzenia trwała niemalże dwie godziny.

Strażacy na ratunek zwierzętom

Chociaż dla druhów z Grajewa, akcja ratownicza mogła być niecodzienna, do nieszczęśliwych wypadków zwierząt dochodzi znacznie częściej.

W czwartek 22 kwietnia 2021 roku druhowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Lublina udzielali pomocy świni, która wpadła do studzienki. Na szczęście zwierzę udało się uratować, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

O podobnej akcji informowali także funkcjonariusze z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, gdzie 23 kwietnia 2021 roku w jednym z gospodarstw w miejscowości Torzym w województwie lubuskim, gdzie koń dostał się na grząski teren i utknął w głębokim błocie. Więcej na temat tego zdarzenia pisaliśmy >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

Następny artykuł