RolnikInfo.pl
Zwierzęta - straż pożarna

dh Łukasz Rutkowski, OSP KSRG w Radziłowie/ Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

Akcja ratownicza OSP. Do zbiornika wodnego na pastwisku wpadło cielę

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie w miniony wtorek wzięli udział w akcji ratowniczej. Jak się okazało, na pastwisku do zbiornika wodnego wpadło cielę. Akcja na miejscu trwała niemalże dwie godziny.

Jak powiadomił st. kpt. Arkadiusz Lichota z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, do niecodziennej akcji doszło 27 kwietnia bieżącego roku. Do akcji strażaków doszło w miejscowości Mścichy w gminie Radziłów. Jak się okazało, na pastwisku do zbiornika wodnego wpadło ciele. 

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło około godziny 08:55. Na miejscu już po chwili od zgłoszenia, pojawiło się czterech ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jak udało się dowiedzieć strażakom, nowo narodzone ciele wpadło do zbiornika. Ze słów właściciela wynikało, że zwierzę najprawdopodobniej utonęło.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

- Strażacy przy użyciu pompy pływającej wypompowali wodę ze zbiornika i wydobyli martwe zwierz**ę - przekazał st. kpt. Arkadiusz Lichota z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, dodając, że akacja na miejscu zdarzenia trwała niemalże dwie godziny.**

Strażacy na ratunek zwierzętom 

Chociaż dla druhów z Grajewa, akcja ratownicza mogła być niecodzienna, do nieszczęśliwych wypadków zwierząt dochodzi znacznie częściej.

W czwartek 22 kwietnia 2021 roku druhowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Lublina udzielali pomocy świni, która wpadła do studzienki. Na szczęście zwierzę udało się uratować, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

O podobnej akcji informowali także funkcjonariusze z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, gdzie 23 kwietnia 2021 roku w jednym z gospodarstw w miejscowości Torzym w województwie lubuskim, gdzie koń dostał się na grząski teren i utknął w głębokim błocie. Więcej na temat tego zdarzenia pisaliśmy >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

bocian

Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci, matka zginęła tragicznie [WIDEO]

Czytaj więcej >
mapa asf

Od 1 listopada ważne zmiany dla hodowców trzody chlewnej

Czytaj więcej >
alpaka

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca

Czytaj więcej >
pzł dziki

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich

Czytaj więcej >