Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" o strajkach AGROunii. "Rząd powinien trochę inaczej podejść do rolników"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" o strajkach AGROunii. "Rząd powinien trochę inaczej podejść do rolników"

iAGRO TV/YouTube
iAGRO TV/YouTube

- Strajki są słuszne. Jak można dla rolnika, który jakieś pieniądze z tego ma, tylko to są słabe pieniądze, bo to jest groszowa sprawa na tych świniach, zabronić, żeby hodował. No jak? - mówi na dzień przed protestem rolników Andrzej z "Rolnicy Podlasie" w rozmowie z AGROunią.

Dzisiaj świnie, jutro krowy

Na nagraniu zamieszczonym przez AGROunię, Andrzej wyraził obawy, że skoro dziś jest problem ze świniami, już niebawem podobne problemy mogą pojawić się u hodowców innych zwierząt.

- Teraz mamy na świnie. Minie rok, miną dwa przyjdzie choroba na krowy. I co? Przyjedzie weterynaria i powie, że musi zlikwidować krowy. I z czego wtedy żyć? - obawia się rolnik.

"Rząd powinien trochę inaczej podejść do rolników"

- Rząd powinien trochę inaczej podejść do rolników. Słuchać i ich i pomagać. Bo najprościej jest powiedzieć rolnikowi "zabieramy ci całe zwierzęta i rób, co chcesz" - mówił Andrzej.

Rolnik z Plutycz zaznaczył także, że nie powinno mieć miejsca zabijanie zdrowych świń.

- Bardzo miło, że Andrzej z #RolnicyPodlasie wspiera nasze działania. Każdy rolnik powinien się dziś obudzić - komentuje wypowiedź Andrzeja AGROunia.

Całe nagranie można zobaczyć poniżej.

AGROunia: Wojna o wieś

Przypomnijmy, na jutro AGROunia zapowiedziała protest "Wojna o wieś". Rolnicy o godzinie 8:00 pojawią się w Srocku koło Piotrkowa Trybunalskiego oraz na rondzie, łączącym drogę krajową nr 12 z trasą S8. Więcej na temat protestu można przeczytać >tutaj<.

- Trzeba obronić polską wieś, polskie rolnictwo, polską ziemię, dziedzictwo naszych ojców i dziadów. To, co robi rząd na czele z premierem TO NISZCZENIE ROLNICTWA - podkreśla w mediach społecznościowych AGROunia.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: AGROunia/FB, iAGRO TV/YT