RolnikInfo.pl > Wiadomości > AGROunia: "Wojna o wieś. Wojna o polskie rolnictwo"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

AGROunia: "Wojna o wieś. Wojna o polskie rolnictwo"

Facebook/AGROunia
Facebook/AGROunia

- To jest wojna o polskie rolnictwo. To jest wojna o polską wieś - zapowiada protest AGROunia.

Już w najbliższy wtorek, 20 lipca odbędzie się protest rolników. Jak zapowiada AGROunia w mediach społecznościowych, traktory pojawią się o godzinie 8:00 na rondzie, łączącym drogę krajową nr 12 z trasą S8. Dodatkowo w Srocku dojdzie do stacjonarnego protestu rolników.

Bierność polityków i urzędników

Jak podkreśla AGROunia, sytuacja branży rolniczej z dnia na dzień jest coraz trudniejsza, mnożą się nierozwiązane problemy, na co nie reagują ani politycy, ani urzędnicy.

- Codziennie upadają setki gospodarstw rolnych. Rząd niszczy produkcje polskiej żywności. ASF panoszy się po kraju 7 lat, a politycy i urzędnicy biernie się temu przyglądają - wskazuje AGROunia.

Żądania rolników

Jak wielokrotnie przypominali przedstawiciele AGROuni, do premiera Mateusza Morawieckiego skierowanych zostało kilkanaście oficjalnych pism, na które do dziś nie wpłynęła odpowiedź. Co więcej, rolnicy z AGROuni już dwukrotnie usiłowali spotkać z premierem osobiście. Pierwszy raz we Wrześni i drugi raz wczoraj w Marianowie Brodowskim, gdzie Morawiecki pojawił się wraz z ministerem rolnictwa, Grzegorzem Pudą.

- Dwa razy wyszliśmy go powitać twarzą w twarz. Uciekł. Żądamy NIEZWŁOCZNEGO spotkania z premierem - informuje AGROunia w mediach społecznościowych.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: AGROunia/FB