RolnikInfo.pl
ciągnik

unsplash.com / fot. Nathan Lugo

Luty: duże zainteresowanie nowymi ciągnikami rolniczymi. Wzrost sprzedaży o 25%

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na rynku ciągników rolniczych odnotowano bardzo duży wzrost sprzedaży. Sprawa staje się jeszcze ciekawsza, gdy dodamy, że te dynamiczne zmiany mają miejsce wśród nowych maszyn. W lutym sprzedano bowiem aż 25% maszyn więcej w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

Rolnicy kupili 847 nowych ciągników rolniczych do swoich gospodarstw. Eksperci wskazują, że tak wyraźna tendencja wzrostowa w obszarze kupna nowych ciągników jest sytuacją, która nie miała miejsca od wielu miesięcy. 

Sprzedaż ciągników w lutym

Ciągnik jest niezbędnym narzędziem pracy w gospodarstwie, toteż trudno wyobrazić sobie codzienność rolnika bez tego typu maszyny. Gospodarze kupują bardzo często traktory używane, głównie ze względu na ich przystępność cenową. Niemniej jednak najważniejsze i najbardziej zaskakujące wieści dochodzą z rynku nowych maszyn. 

Jak podaje agencja Martin&Jacob, w lutym 2021 roku rolnicy kupili 847 nowych ciągników, co oznacza wzrost sprzedaży o 25% wobec lutego 2020 roku.

Firma z uwagą obserwuje zmiany na rynku maszyn rolniczych, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jakie nastroje panują w polskich gospodarstwach rolnych. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiały wideo:

[EMBED-3]

Obecną sytuację można określić jako dążenie rolników do lokowania pieniędzy i inwestowania. Jak podaje wspomniana agencja, w styczniu rolnicy zdecydowali się na zakup nowych traktorów aż 610 razy. Również te dane ukazały rosnący trend zainteresowania tego typu maszynami wobec stycznia 2020 roku. 

Szczegóły sprawy

Mimo wyraźnego wzrostu zainteresowania nowymi maszynami w styczniu 2021 roku dopiero luty pokazał prawdziwą zmianę na rynku. Według agencji Martin&Jacob, w lutym 2020 roku sprzedano 174 ciągniki mniej niż w lutym bieżącego roku.

Eksperci wskazują, że podobnej sytuacji nie obserwowano na rynku od wielu miesięcy. Co może być powodem takich zmian?

Zaskakującym czynnikiem, który wpłynął na chęć lokowania pieniędzy w maszynach, jest poczucie niezadowolenia z lokat bankowych. Zamiast przetrzymywać na nich oszczędności, rolnicy ufają, że lepiej opłaci się im inwestycja w nowoczesny sprzęt.

Jaka marka nowych ciągników cieszyła się największą popularnością wśród kupujących? Liderem rynku okazał się być New Holland. W lutym maszyny tej firmy kupiło aż 157 rolników, natomiast od początku roku liczba sprzedanych ciągników osiągnęła pułap 283 sztuk.

Popularne wśród nabywców były również ciągniki marki Zetor, Deutz-Fahr, czy Case IH.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: sadyogrody.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >