Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > 14-latek odniósł poważne obrażenia przy pracy na polu. Pilna interwencja LPR
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:35

14-latek odniósł poważne obrażenia przy pracy na polu. Pilna interwencja LPR

wypadek
kk24.pl

Ponieważ stan poszkodowanego był poważny, na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał nastolatka do szpitala. 

Groźny wypadek przy pracy na polu

Informacja o groźnym zdarzeniu na polu została przekazana przez portal kk24.pl. Do wypadku doszło w sobotę 24 kwietnia 2021 roku około godziny 13:00 w Brzeźcach, w gminie Bierawa na terenie województwa opolskiego.

Z kolei portal farmer.pl podaje, iż wedle nieoficjalnych informacji chłopiec pomagał przy siewie zbóż, a w pewnym momencie prac pracująca maszyna wciągnęła jego rękę.

Portal kk24.pl precyzuje, iż stan zdrowia poszkodowanego nastolatka nagle się pogorszył. Ze względu na potrzebę szybkiego działania na miejsce został sprowadzony helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Dziecko trafiło do szpitala, lecz na obecną chwilę brak informacji na temat stanu jego zdrowia. Odpowiednie służby badają przebieg i przyczyny wypadku, który miał miejsce na polu w Brzeźcach. 

Plaga wypadków przy pracach polowych

Prace polowe trwają już w najlepsze - wiemy o tym nie tylko na podstawie obserwacji sytuacji na polach, lecz również dzięki licznym informacjom na temat kolejnych wypadków w gospodarstwach.

Jeszcze niedawno opisywaliśmy przypadek kobiety, która podczas prac na polu doznała podobnego urazu jak opisywany wcześniej chłopiec - jej ręka dostała się do pracującego siewnika. Na temat zdarzenia w Baćkowicach można przeczytać więcej w tekście zatytułowanym Dramatyczny wypadek na polu. Ręka kobiety utknęła w siewniku

Czy w 2021 roku będziemy mieli do czynienia z większą liczbą wypadków w rolnictwie w porównaniu z minionym rokiem? Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie; w 2020 roku rolnicy informowali KRUS o 10 974 wypadkach podczas pracy w gospodarstwach rolnych, spośród czego odszkodowanie przyznano w 9 958 przypadkach.

Z roku na rok rolnicy coraz rzadziej padają ofiarami niefortunnych zdarzeń w trakcie pracy zawodowej, jednakże każdy z tych urazów ma szansę trwale zagrozić zdrowiu, a nawet życiu człowieka.

Wedle informacji przekazywanych przez KRUS, gospodarze najczęściej doznają wypadków wskutek upadków i kontaktu ze zwierzętami.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: kk24.pl, farmer.pl

Tagi: Wieś Wypadek