RolnikInfo.pl
piw

Facebook / Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dyrektor PIW apeluje do rolników o udział w szczepieniach. "Nadzieja na powrót do normalności"

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na facebookowym profilu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawił się film, w którym dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego apeluje do mieszkańców wsi o udział w szczepieniach na koronawirusa.

- Apelując do wszystkich, zwracam się szczególnie do Was, młodzi mieszkańcy wsi, abyście namawiali do szczepień waszych rodziców, a przede wszystkim waszych dziadków - rolników seniorów. Dajmy sobie szansę - powiedział prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk. 

Dyrektor PIW zachęca do udziału w szczepieniach

Koronawirus trwale zmienił rzeczywistość na całym świecie, wnikając do praktycznie wszystkich obszarów aktywności człowieka. Od ponad roku życie społeczne wygląda zupełnie inaczej, a obostrzenia epidemiologiczne wpływają negatywnie nie tylko na gospodarkę na świecie, ale też na kondycję psychiczną wszystkich z nas.

Całkiem niedawno na horyzoncie pojawiły się szczepionki na COVID-19, które są ustawicznie zamawiane przez kraje na całym świecie. Również polscy rządzący zachęcają Polaków do szczepień - jest to bowiem jedyny sposób na to, by - w miarę możliwości - choć częściowo wrócić do rzeczywistości, która będzie przypominać czasy sprzed pandemii.

Do apelu o szczepienie się na koronawirusa dołączył prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego, zwracając się do mieszkańców wsi w filmie opublikowanym na facebookowym profilu MRiRW.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-4]

Naukowiec zwrócił uwagę, że ograniczenia, które wynikły z racji obecności wirusa, dotykają również osoby mieszkające na terenach wiejskich. Profesor Niemczuk zaznaczył, że w ramach swojej pracy weterynarza, w sposób szczególny skupia się na wirusach. 

Wskazał, że dotychczasowe zabezpieczenia przeciwko zarażeniu koronawirusem nie są w pełni wystarczające, a szczepienia mogą pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji epidemiologicznej. Mimo to zaapelował, by wszyscy utrzymywali odpowiedni dystans społeczny, stosowali maseczki oraz dezynfekowali ręce. Na temat szczepionki profesor Niemczuk powiedział: 

- Jako naukowiec ufam moim kolegom, którzy ją stworzyli. Jest ona bezpieczna. Szczepimy się. Apelując do wszystkich, zwracam się szczególnie do was, młodzi mieszkańcy wsi, abyście namawiali do szczepień przeciw COVID-19 waszych rodziców, ale przede wszystkim waszych dziadków - rolników seniorów.

Szczepionka i powrót do normalności

Jak zaznaczył dyrektor PIW, szczepionka na COVID-19 jest jedynym sposobem na powrót do normalności. Do szczepień namawia również szef rządu Mateusz Morawiecki. Wedle relacji premiera, w drugim kwartale 2021 roku realizowana będzie kolejna odsłona Narodowego Programu Szczepień.

Do końca pierwszego półrocza bieżącego roku ma zostać zaszczepionych 20 milionów osób, a do końca sierpnia - wszyscy chętni.

Dotychczas szczepienia odbywały się w przychodniach i stacjonarnych placówkach medycznych, jak i szpitalach rezerwowych i węzłowych. Lista punktów szczepień ma zostać rozszerzona m.in. o kolejne stacjonarne placówki medyczne, szpitale powiatowe, punkty samorządowe, punkty drive thru, apteki i zakłady pracy.

Wedle aktualnych zapewnień rządu, w kwietniu do Polski przyjedzie około pięciu milionów dawek szczepionek.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / MRiRW

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >