gis
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 6 Marca 2021

GIS: partie drobiu wycofane ze sprzedaży w Lidlu i Biedronce. Powodem salmonella

Jak podaje GIS w komunikacie z 5 marca 2021 roku, w partiach mięsa drobiowego sprzedawanego w sklepach Lidl i Biedronka na terenie naszego kraju wykryto salmonellę. Partie produktu są obecnie wycofywane z obrotu.

GIS podał, iż pierwszy produkt to mięso mielone sprzedawane w sklepach Lidl, a drugi to sznycel drobiowy dostępny w sieci Biedronka.

Gis o salmonelli w mięsie drobiowym

Główny Inspektorat Sanitarny podał niepokojącą wiadomość dotyczącą popularnego produktu spożywczego sprzedawanego w sieciach handlowych Lidl i Biedronka: wskutek działań urzędowych w mięsie drobiowym wykryto salmonellę.

W pierwszym komunikacie możemy przeczytać:

- W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella z grupy O:9 w 4 z 5 próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka.

Rolnikinfo.pl obrazy"Działo się". W gospodarstwie Gienka i Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" rozpoczęły się praceCzytaj dalej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Pomimo tego, że obróbka cieplna minimalizuje ryzyko zachorowania na salmonellozę, to Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o niejedzenie wadliwego produktu:

- (...) ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Dane na temat produktu

By móc zidentyfikować pierwszy z wymienionych produktów, który może być zainfekowany salmonellą, należy podkreślić, iż pochodzi on od producenta Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno.

Badaniu na obecność salmonelli poddane było mięso mielone z fileta kurczaka (400 gram). Numer partii produktu to 2261003858.

W przypadku produktu pochodzącego z Biedronki warto powiedzieć, iż jego pełna nazwa to sznycel z fileta z piersi kurczaka (300 gram). Oznaczony jest on następującym partii 2272003053. Jego producentem jest Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno.

Produkty są obecnie w trakcie procesu wycofywania z obrotu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: gov.pl

Następny artykuł