Grzegorz Puda
Twitter / @GrzegorzPuda
Autor Magdalena Więckowska - 2 Marca 2021

Minister Grzegorz Puda promuje kulturę wsi w Polsce. Ostre słowa Kołodziejczaka

Minister resortu rolnictwa Grzegorz Puda w najnowszym wpisie na Twitterze poinformował o inicjatywie, dzięki której na Podlasiu miałaby powstać filia Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Sprawę - również za pośrednictwem Twittera - ostro skomentował lider Agrounii, Michał Kołodzieczak.

W dłuższej wypowiedzi napisał m.in.:

- Weź pan skończ się ośmieszać.

Minister rolnictwa Grzegorz Puda o nowej inicjatywie na rzecz kultury wsi

We wpisie szefa resortu rolnictwa możemy przeczytać:

- Jako minister rolnictwa kładę szczególny nacisk na promocję dobra narodowego Polski, którymi są tradycja i kultura wsi. Podjąłem inicjatywę, aby w Bielsku-Białej lub w okolicach powstała filia Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. [pis. oryg.]

Emilka z Emilka z "Rolnicy. Podlasie" straciła cierpliwość. Fani serialu nie dają jej spokojuCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

1 marca 2021 roku odbyła się konferencja prasowa w Bielsku-Białej, na której minister Grzegorz Puda zapowiedział utworzenie miejscowej filii Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Celem inicjatywy ma być promowanie kultury terenów wiejskich, które położone są w południowej części województwa śląskiego.

Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi znajduje się w Warszawie, a w stosunku do Bielska-Białej najbliższa filia jest zlokalizowana w Częstochowie. Szef resortu rolnictwa stwierdził, iż potrzeba utworzenia kolejnej filii wynikła z próśb samego społeczeństwa wiejskiego, mówiąc:

- Po kilku miesiącach funkcjonowania w ministerstwie rolnictwa okazuje się, że wielu mieszkańców całej Polski zwraca się do ministerstwa, aby w większym stopniu szerzyć kulturę, dziedzictwo narodowe, ale również to wiejskie.

Ostra krytyka Michała Kołodziejczaka

Chwilę po opublikowaniu postu na Twitterze, pod wpisem ministra rolnictwa pojawił się komentarz lidera Agrounii - Michała Kołodziejczaka. Napisał on:

- Weź pan skończ się ośmieszać. Radzę przebrać się w strój lajkonika i zająć dobre miejsce na krakowskim rynku. Może nie zarabia pan tyle co w ministerstwie ale chociaż będzie miał pan przekonanie, że robota zgodna z umiejętnościami. [pis. oryg.]

Na obecną chwilę komentarz lidera ruchu rolniczego pozostał bez odpowiedzi. Czy minister Grzegorz Puda zajmie w tym względzie stanowisko, tak, jak miało to miejsce m.in. z roślinną piątką proponowaną przez Sylwię Spurek czy tzw. reformami Agrounii? Na odpowiedź na to pytanie trzeba będzie zapewne nieco poczekać.

grzegorz puda

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł