maszyna
Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu Pomorskim
Autor Magdalena Więckowska - 28 Lutego 2021

Kalisz Pomorski: porażający pożar maszyny rolniczej na polu

Do niebezpiecznego pożaru maszyny rolniczej doszło podczas prac na polu pod miejscowością Giżyno w województwie zachodniopomorskim. W płomieniach stanął spryskiwacz samojezdny.

Do gaszenia pożaru maszyny zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej z okolicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a żywioł w krótkim czasie został opanowany.

Maszyna rolnicza w płomieniach

Całe zdarzenie opisała na swoim facebookowym profilu Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu Pomorskim. Do pożaru doszło w czwartek, 25 lutego 2021 roku pod miejscowością Giżyno w gminie Kalisz Pomorski na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Jak wynika z relacji straży pożarnej, podczas prac na polu zapaliła się maszyna - opryskiwacz samojezdny.

W okamgnieniu pojazd stanął cały w płomieniach - gdy na miejsce przybyli strażacy, nie mieli zbyt dużego manewru do działania, bo los opryskiwacza był już przesądzony.

Córka Gienka z Córka Gienka z "Rolnicy. Podlasie" kolejny raz zaapelowała do fanów. Tym razem chodzi o maseczkiCzytaj dalej

Jak relacjonuje OSP z Kalisza Pomorskiego, w akcji brali udział strażacy z OSP z Poźrzadła Wielkiego, PSP z Drawska Pomorskiego, WSP z Oleszna i - rzecz jasna - OSP z Kalisza Pomorskiego.

Niewyjaśnione przyczyny zapłonu

Niestety, dotychczas nie ustalono przyczyn zapłonu maszyny. Pomimo błyskawicznej akcji ze strony strażaków, spryskiwacza samojezdnego nie udało się uratować - pozostała po nim jedynie konstrukcja.

Proces gaszenia pożaru trwał ponad godzinę i - co najważniejsze - w jego trakcie nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

Pomimo zimowej pory, pożary na wsi nie są rzadkim zjawiskiem - najczęstszą przyczyną rozprzestrzenienia ognia są zwarcia instalacji elektrycznej. Niekiedy przyczyną bywa również celowe podpalenie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Zapraszamy na naszą rozmowę z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

Źródło: Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu Pomorskim

Następny artykuł