Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > IMGW wydało ostrzeżenia. Burze w niemalże całym kraju
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

IMGW wydało ostrzeżenia. Burze w niemalże całym kraju

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnym deszczem z burzami. Dziś burze mogą pojawić się w niemalże całym kraju.

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem z burzami zostały wydane dla województw:

  • zachodniopomorskiego,

  • wielkopolskiego,

  • łódzkiego,

  • świętokrzyskiego,

  • podkarpackiego,

  • pomorskiego,

  • kujawsko-pomorskiego,

  • mazowieckiego.

Jak powiadomiło IMGW po godzinie 14:00 najsilniejsze burze z opadami deszczu o natężeniu do 8-10 mm/h przemieszczają się przez Podlasie.

- Wyładowania zarejestrowane zostały już nad Legionowem, w ciągu najbliższej godziny deszcz padać będzie również w centrum Warszawy. Spodziewamy się opadów deszczu o natężeniu do 6-12 mm/h, możliwe są nieco silniejsze porywy wiatru (do 60 km/h). Na pozostałym obszarze kraju miejscami pada przelotny deszcz, a natężenie tych opadów nie przekracza 5-8 mm/h - wskazało IMGW w mediach społecznościowych.

>

RCB przypomina zasady bezpieczeństwa

W związku z wydanymi ostrzeżeniami Rządowe Centrum Bezpieczeństwo przypomniało, by pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas burzy. Jak wskazuje RCB w czasie burzy, jeśli to możliwe, należy zostać w domu. W mieszkaniu należy zabezpieczyć drzwi, okna oraz przedmioty znajdujące się na parapetach.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina także, by w czasie burzy unikać otwartych przestrzeni, nie stać pod jedynym w okolicy drzewem. RBC zachęca także, by w przypadku pojawienia się niebezpiecznych zdarzeń natychmiast zadzwonić po pomoc.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: IMGW, RCB

Tagi: Pogoda IMiGW