RolnikInfo.pl > Wieś > Internauta skrytykował prace rolne w niedzielę. Mocny sprzeciw rolników
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Internauta skrytykował prace rolne w niedzielę. Mocny sprzeciw rolników

prace rolne
unsplash.com / fot. E. Busti

Produkcja żywności jest zajęciem, które wymaga pełnego zaangażowania - nie tylko w dni powszednie, ale również w te świąteczne. W ostatnim czasie na jednej z popularnych grup społecznościowych poświęconej rolnictwu internauta pochwalił się, że w niedzielę skosił część kukurydzy ze swojego pola.

Jeden z komentatorów - również rolnik - w zdecydowanych słowach skrytykował działania swojego kolegi po fachu, wskazując na przykazanie brzmiące Pamiętaj, aby dzień święty święcić. Rolnik z pewnością nie spodziewał się ostrego sprzeciwu innych producentów żywności.

Prace rolne w dni powszednie i świąteczne

Rolnicy doskonale zdają sobie sprawę, że produkcja żywności jest zajęciem, które wymaga całkowitego zaangażowania - zazwyczaj nie tylko jednej osoby, ale wszystkich członków rodziny.

Rolnicy często nie mogą liczyć na dni wolne od pracy, ani dłuższe wakacje ze względu na potrzeby swoich zwierząt czy zabiegi pielęgnacyjne przy uprawach.

W ostatnim czasie jeden z internautów pochwalił się w mediach społecznościowych efektem niedzielnego koszenia kukurydzy ze swojego pola. Napisał:

- Z 5 ha efekt dzisiejszego koszenia 2 ha na ziarno.

Pierwszy internauta, który pokusił się o wyrażenie swojej opinii pod postem kolegi po fachu, bez chwili wahania skrytykował fakt, że rolnik kosił kukurydzę w niedzielę.

Wzburzenie rolników

Wspomniany krytyk niedzielnych prac rolnych napisał:

>

Warto wziąć pod uwagę, że istnieją momenty w rolniczym kalendarzu, kiedy prace wykonywane w dni świąteczne nie wynikają z wolnego wyboru, ale dbałości o dobro plonów.

Jedna z osób napisała, nie kryjąc wzburzenia:

- jak potrzeba to się pracuje w niedzielę ,krowy czy świnie też trzeba przy nic pracować siedem dni w tygodniu! [pis. oryg. - przyp. red.]

Kolejny internauta próbował stwierdził:

- Jest 21 wiek a nie średniowiecze. [pis. oryg. - przyp. red.]

Osobiste przekonania z pewnością wpływają na decyzje dotyczące stylu życia. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy zawód ma swoje charakterystyczne cechy, których niekiedy nie sposób zignorować w obliczu codziennych obowiązków.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook