Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Nielegalny proceder w gospodarstwie. Wszystko przez żywienie kur
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Nielegalny proceder w gospodarstwie. Wszystko przez żywienie kur

kury
unsplash.com / fot. M. Moeslund

Do nietypowego - i zupełnie przypadkowego - odkrycia doszło w jednym z gospodarstw rolnych na terenie województwa mazowieckiego: podczas poszukiwań zaginionej osoby policjanci zauważyli dorodne krzaki konopi indyjskich, które rosły na prywatnej posesji.

Właściciele tłumaczyli, że liście roślin przeznaczają na paszę dla swoich kur.

Zaskakujące odkrycie policji w gospodarstwie

We wrześniu 2021 roku policjanci z łosickiej komendy policji mieli za zadanie odnaleźć trop zaginionej osoby - z pewnością nie spodziewali się jednak odkrycia nielegalnej hodowli konopi indyjskich.

Podczas eksploracji terenu w związku z zaginięciem, funkcjonariusze zajrzeli na teren jednej z okolicznych posesji w powiecie łosickim.

W gospodarstwie rosły bujne rośliny, które okazały się być konopiami indyjskimi. Jak wyliczyli policjanci, na podwórku rosło dwanaście krzewów.

Nietypowe żywienie kur przez właścicieli

W bezpośredniej rozmowie właściciele tłumaczyli funkcjonariuszom, że hodowane przez nich rośliny nie służą żadnym nielegalnym przedsięwzięciom, a suszone liście są wykorzystywane jako karma dla kur.

Wyjaśnienia mieszkańców posesji najwyraźniej nie przekonały policjantów, którzy w trakcie dalszych przeszukań odkryli 1200 gramów suszu konopnego.

Później policjanci wycięli wszystkie krzewy konopi indyjskich, które rosły na posesji. Właściciele usłyszeli zarzuty w związku z uprawą nielegalnych w Polsce roślin i posiadaniem środków odurzających.

Za opisane czyny grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: fakt.pl

Tagi: Rośliny pasza