Zwierzęta - policja
AndrzejRembowski/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 2 Maja 2021

Interwencja policji i służb weterynaryjnych. 53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Policjanci wraz ze służbami weterynaryjnymi interweniowali w Świętochłowicach (woj. śląskie). Jak się okazało, 53-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej w swoim ogródku utrzymywał zaniedbane, wychudzone i brudne zwierzęta. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Jak powiadomili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że na jednej z posesji w Świętochłowicach mogą znajdować się zaniedbane zwierzęta. Doniesienia potwierdziły się gdy na miejscu pojawili się policjanci wraz z przedstawicielem świętochłowickiego Urzędu Miejskiego i służby weterynaryjnej. Na posesji odnaleziono zwierzęta, które utrzymywane były w fatalnych warunkach. Zwierzęta były brudne, odwodnione i niewyleczone z chorób.

Cześć zwierząt została odebrana

Funkcjonariusze policji w gospodarstwie przeprowadzili czynności procesowe i zebrali dowody do postępowania. Właściciel zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa może otrzymać karę do 3 lat więzienia.

Rolnik Rolnik "pożyczył" ciągnik i pojechał uprawiać swoje poleCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

W gospodarstwie znajdowało się 12 zwierząt, w tym konie, kuce, psy i świnia wietnamska. Zgodnie z decyzją służb weterynaryjnych, podczas interwencji mężczyźnie odebrano 4 kuce i świnię. 53-letni właściciel zrzekł się zwierząt. Jak powiadomili funkcjonariusze, mężczyźnie mogą zostać odebrane także pozostałe zwierzęta. W ich sprawie odpowiednie wnioski zostaną skierowane do władz miasta przez służby weterynaryjne.

Pracownicy katowickiego Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego ukarali właściciela zwierząt mandatami karnymi między innymi za brak wymaganych dokumentów dla koni i aktualnych szczepień.

Warunki w gospodarstwie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, w gospodarstwie ogiery wraz z kicami trzymano w zbyt ciasnych pomieszczeniach, nie miały dostępu do wody i światła. Właściciel wypuszczał je jedynie na grząski padok, który ogrodzony został blachą i drutem.

Zaniedbane były także psy, które trzymano w brudnych kojcach. 53-latek miał także młodą świnię wietnamską. Zwierzę karmiono psią karmą, miało także otwartą ranę na szyi.

zwierzęta

zwierzęta

zwierzęta

Fot. Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Następny artykuł