RolnikInfo.pl
Zwierzęta - policja

AndrzejRembowski/Pixabay

Interwencja policji i służb weterynaryjnych. 53-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Policjanci wraz ze służbami weterynaryjnymi interweniowali w Świętochłowicach (woj. śląskie). Jak się okazało, 53-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej w swoim ogródku utrzymywał zaniedbane, wychudzone i brudne zwierzęta. Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Jak powiadomili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że na jednej z posesji w Świętochłowicach mogą znajdować się zaniedbane zwierzęta. Doniesienia potwierdziły się gdy na miejscu pojawili się policjanci wraz z przedstawicielem świętochłowickiego Urzędu Miejskiego i służby weterynaryjnej. Na posesji odnaleziono zwierzęta, które utrzymywane były w fatalnych warunkach. Zwierzęta były brudne, odwodnione i niewyleczone z chorób. 

Cześć zwierząt została odebrana 

Funkcjonariusze policji w gospodarstwie przeprowadzili czynności procesowe i zebrali dowody do postępowania. Właściciel zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa może otrzymać karę do 3 lat więzienia.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

W gospodarstwie znajdowało się 12 zwierząt, w tym konie, kuce, psy i świnia wietnamska. Zgodnie z decyzją służb weterynaryjnych, podczas interwencji mężczyźnie odebrano 4 kuce i świnię. 53-letni właściciel zrzekł się zwierząt. Jak powiadomili funkcjonariusze, mężczyźnie mogą zostać odebrane także pozostałe zwierzęta. W ich sprawie odpowiednie wnioski zostaną skierowane do władz miasta przez służby weterynaryjne.

Pracownicy katowickiego Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego ukarali właściciela zwierząt mandatami karnymi między innymi za brak wymaganych dokumentów dla koni i aktualnych szczepień.

Warunki w gospodarstwie 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, w gospodarstwie ogiery wraz z kicami trzymano w zbyt ciasnych pomieszczeniach, nie miały dostępu do wody i światła. Właściciel wypuszczał je jedynie na grząski padok, który ogrodzony został blachą i drutem.

Zaniedbane były także psy, które trzymano w brudnych kojcach. 53-latek miał także młodą świnię wietnamską. Zwierzę karmiono psią karmą, miało także otwartą ranę na szyi. 

Fot. Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Podobne artykuły

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)

Zwierzęta

Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

Czytaj więcej >
ebaso/Pixabay

Zwierzęta

GIW: Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich

Czytaj więcej >
futrzarstwo

Zwierzęta

Internautka o futrzarstwie: "To żadne rolnictwo nie jest". Gorzka krytyka wobec rolników

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Zwierzęta

Główny Lekarz Weterynarii zaapelował do hodowców norek

Czytaj więcej >
milesz/Pixabay

Zwierzęta

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

Czytaj więcej >
Otwarte Klatki/ Materiały Prasowe

Zwierzęta

Hodowca drobiu skazany. Zabił 2000 zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

Czytaj więcej >