Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Kierowca ciągnika uwięziony pod maszyną
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 12.10.2023 12:27

Kierowca ciągnika uwięziony pod maszyną

ciągnik w rowie
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu/gov.pl

Ciągnik rolniczy wywrócił się podczas prowadzenia prac polowych na stromym zboczu. W akcji ratowniczej interweniowała straż pożarna. 

Wypadek na zboczu

Do zdarzenia doszło w sobotę 7 października w Jazowsku w województwie małopolskim. Podczas prowadzenia prac polowych na stromym zboczu ciągnik rolniczy wywrócił się, przygniatając kierowcę pojazdu. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe w postaci straży pożarnej oraz oddziału pogotowia ratunkowego. Zjawiła się także policja.

Akcja służb ratunkowych

Strażacy wyciągali spod wywróconego ciągnika przygniecionego maszyną, przytomnego 58-letniego kierowcę. Ich działania trwały ponad godzinę. W akcji wzięły udział zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Jazowsko, OSP Kadcza oraz OSP Maszkowice. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego przy pomocy siły własnych rąk oraz podręcznego sprzętu burzącego.

Stan traktorzysty

Po utorowaniu drogi do poszkodowanego, strażacy pomogli ratownikom medycznym przetransportować mężczyznę do karetki pogotowia. 58-latek został przewieziony do szpitala.
Funkcjonariusze policji wszczęli postępowanie wyjaśniające  przyczyny wypadku, któremu uległ traktorzysta.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu na gov.pl