Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Kierowca wjechał busem w pole kukurydzy. Uciekał przed policją
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Kierowca wjechał busem w pole kukurydzy. Uciekał przed policją

kukurydza
siemiatycze.policja.gov.pl

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach poinformowali na swojej oficjalnej stronie internetowej o pościgu za busem, którego kierowca nie chciał się zatrzymać do kontroli Straży Granicznej. W trakcie ucieczki mężczyzna poruszający się oplem wjechał w pole kukurydzy, gdzie na dobre ugrzązł w ziemi.

Wkrótce wyszło na jaw, że 32-latek jest pod wpływem narkotyków, a w busie przewoził ośmiu obywateli Iraku, którzy przebywali na terenie Polski bez wymaganych dokumentów.

Pościg z finałem na polu kukurydzy

Jak można przeczytać na oficjalnym profilu siemiatyckiej policji, do pościgu za busem doszło w niedzielę 3 października 2021 roku na terenie województwa podlaskiego. Funkcjonariusze otrzymali informację od pracowników Straży Granicznej o tym, że kierowca opla nie zatrzymał się do wymaganej kontroli.

Policjanci wyruszyli na poszukiwania zbiega i krótko po godzinie 19:00 znaleźli się na jego tropie.

Kierowca opla nie reagował na sygnały policjantów wzywające go do zatrzymania się; zaczął pędzić w kierunku centrum Siemiatycz, zajeżdżając drogę policjantom i próbując zepchnąć radiowozy z drogi.

W pewnym momencie mężczyzna kierujący busem wjechał w pole kukurydzy - ufał zapewne, że wśród wysokich roślin policjanci wkrótce stracą go z oczu.

Niespodziewane odkrycie w busie

32-latek bardzo się mylił - po przejechaniu około 100 metrów w grząskiej ziemi jego pojazd nie był w stanie jechać dalej. Mimo to mężczyzna nie dawał za wygraną - porzucił samochód i na pieszo zaczął uciekać przez pole kukurydzy.

Przygotowani na wszelkie ewentualności policjanci wysłali za uciekinierem psa tropiącego, który w krótkim czasie doprowadził do pochwycenia 32-latka.

Kierowca busa był bardzo pobudzony; wstępne badanie potwierdziło, że był pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Jak się wkrótce okazało, busem przewożonych było osiem osób pochodzących z Iraku - żadna z nich nie dysponowała dokumentami uprawniającymi je do legalnego pobytu na terenie Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: siemiatycze.policja.gov.pl

Tagi: Policja Wieś