Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.06.2022 02:02

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

traktor lokomotywa
KMP Zamość

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Zamościu, na niestrzeżony przejazd kolejowy - prosto pod lokomotywę pociągu - wjechał kierowca ciągnika rolniczego. 63-letni mieszkaniec województwa lubelskiego odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala.

Szczegółowy przebieg całego zdarzenia ustalają zamojscy funkcjonariusze policji.

Traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy

Przejazdy kolejowe są miejscami, w których błędna decyzja lub chwila nieuwagi mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii.

O niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło w ostatnich dniach na Lubelszczyźnie poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej Komenda Miejska Policji w Zamościu.

W miejscowości Niedzieliska (gm. Szczebrzeszyn) na niestrzeżony przejazd kolejowy wjechał 63-letni kierowca ciągnika rolniczego. Problem w tym, że rolnik wjechał na tory wprost przed lokomotywę ze składem kolejowym.

Akcja ratunkowa w gminie Szczebrzeszyn

Po tym, gdy pociąg uderzył w pojazd rolniczy, traktor został zepchnięty do rowu przy torowisku. Maszyniście udało się zatrzymać pociąg i zawiadomić o zaistniałym zdarzeniu odpowiednie służby.

Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego i funkcjonariusze policji. 63-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn wskutek poniesionych obrażeń ciała został zabrany do szpitala.

Jak przekazuje zamojska policja, funkcjonariusze zbadali uczestników zdarzenia alkomatem - urządzenie wykazało, że obydwaj mężczyźni byli trzeźwi.

Wiadomo, że niestrzeżony przejazd kolejowy był opatrzony znakiem świętego Andrzeja, a maszynista - widząc wjeżdżającego na torowisko traktorzystę - wysłał sygnał dźwiękowy i zawczasu uruchomił hamulec alarmowy.

Dlaczego kierujący ciągnikiem rolnik nie zareagował na ostrzeżenia i mimo to wjechał na tory? Pytanie to pozostaje na obecną chwilę bez odpowiedzi - dalsze szczegóły zdarzenia będą ustalane przez zamojskich policjantów.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: zamosc.policja.gov.pl