RolnikInfo.pl
traktor lokomotywa

KMP Zamość

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Zamościu, na niestrzeżony przejazd kolejowy - prosto pod lokomotywę pociągu - wjechał kierowca ciągnika rolniczego. 63-letni mieszkaniec województwa lubelskiego odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala.

Szczegółowy przebieg całego zdarzenia ustalają zamojscy funkcjonariusze policji.

Traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy

Przejazdy kolejowe są miejscami, w których błędna decyzja lub chwila nieuwagi mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii.

O niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło w ostatnich dniach na Lubelszczyźnie poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej Komenda Miejska Policji w Zamościu.

W miejscowości Niedzieliska (gm. Szczebrzeszyn) na niestrzeżony przejazd kolejowy wjechał 63-letni kierowca ciągnika rolniczego. Problem w tym, że rolnik wjechał na tory wprost przed lokomotywę ze składem kolejowym.

Akcja ratunkowa w gminie Szczebrzeszyn

Po tym, gdy pociąg uderzył w pojazd rolniczy, traktor został zepchnięty do rowu przy torowisku. Maszyniście udało się zatrzymać pociąg i zawiadomić o zaistniałym zdarzeniu odpowiednie służby.

Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego i funkcjonariusze policji. 63-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn wskutek poniesionych obrażeń ciała został zabrany do szpitala.

Jak przekazuje zamojska policja, funkcjonariusze zbadali uczestników zdarzenia alkomatem - urządzenie wykazało, że obydwaj mężczyźni byli trzeźwi.

Wiadomo, że niestrzeżony przejazd kolejowy był opatrzony znakiem świętego Andrzeja, a maszynista - widząc wjeżdżającego na torowisko traktorzystę - wysłał sygnał dźwiękowy i zawczasu uruchomił hamulec alarmowy.

Dlaczego kierujący ciągnikiem rolnik nie zareagował na ostrzeżenia i mimo to wjechał na tory? Pytanie to pozostaje na obecną chwilę bez odpowiedzi - dalsze szczegóły zdarzenia będą ustalane przez zamojskich policjantów.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Nieszczęśliwy rozładunek ziemniaków. Rolniczka trafiła do szpitala

  • Sejm przegłosował ustawę ws. większego zwrotu akcyzy dla rolników

  • Wspólna polityka rolna UE: czym jest, jakie są jej filary i cele?

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: zamosc.policja.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wypadek ciągnik

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna

Czytaj więcej >
kombajn ziemniaki

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny

Czytaj więcej >
wypadek

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki

Czytaj więcej >
Ciągnik - wypadek

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca

Czytaj więcej >