RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Kogut zakłócał ciszę nocną. Sąsiedzi zadzwonili na policję
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Kogut zakłócał ciszę nocną. Sąsiedzi zadzwonili na policję

kogut
unsplash.com / fot. S. Halliday

Rolnikom nie trzeba uświadamiać, że na wsi nie brakuje odgłosów zwierząt i pracujących maszyn. Nieco inaczej bywa z osobami, które z miast przeprowadzają się na wieś z nadzieją na ciszę i spokój. Dobrym tego przykładem jest historia z jednego z gospodarstw rolnych w Wielkopolsce - źródłem sąsiedzkiej kłótni stał się bowiem kogut, który upodobał sobie pianie o godzinie 3:00 nad ranem.

Gdy prośby sąsiadów o uciszenie koguta nie poskutkowały, do drzwi rolnika zapukała policja. Koniec końców, nie stwierdzono cech wykroczenia.

Awantura o pianie koguta

We Francji powstała specjalna ustawa chroniąca tzw. dziedzictwo wsi w postaci charakterystycznych zapachów i odgłosów, które są obecne w gospodarstwach podczas produkcji żywności.

Wielu polskich rolników w przestrzeni internetowej poparło pomysł, wskazując, że społeczne zrozumienie dla hałasów i zapachów wsi jest niestety bardzo niewielkie.

Pewnego dnia do rolnika z Roszkowa (gm. Jarocin, woj. wielkopolskie) zawitał jego sąsiad, który mieszkał w domu obok od siedmiu lat. Mężczyzna zgłosił, iż kogut piejący o godzinie 3:00 nad ranem uniemożliwia odpoczynek nocny jemu i jego żonie.

Rolnik wskazał, że nie może zamknąć okien kurnika ze względu na wysokie temperatury panujące latem i uznał, że problem rozwiąże się, gdy nadejdzie jesień.

Do drzwi rolnika zapukała policja

Kogut piał na powitanie dnia bez żadnych zmian; sąsiedzi rolnika odczuwali w tym czasie coraz większą frustrację.

Wspomniany sąsiad ponownie odwiedził hodowcę drobiu, dając mu trzy dni na zrobienie rosołu z koguta. Rolnik nie spełnił prośby mężczyzny.

Po tym czasie do drzwi właściciela ptaków zapukała policja z Jarocina. Jak się okazało, sąsiedzi zgłosili zakłócanie ciszy nocnej przez koguta.

Funkcjonariusze wysłuchali argumentów obydwu stron, dokonano oględzin kurnika, a także przeprowadzono wywiad z pozostałymi mieszkańcami w okolicy.

Jarocińska policja finalnie poinformowała o zaniechaniu wszczęcia postępowania ze względu na brak cech wykroczenia.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: agropolska.pl

Tagi: Drób Kury