Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Porażające wieści z gminy Cyców. Starszy mężczyzna miał zaniedbywać krowy
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:38

Porażające wieści z gminy Cyców. Starszy mężczyzna miał zaniedbywać krowy

krowy
unsplash.com / fot. Clark Young

Krowy przebywające na terenie gospodarstwa miały być wychudzone i zaniedbane. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiło policję Stowarzyszenie Milejów dla Zwierząt.

Zaniedbane krowy w gospodarstwie

Stowarzyszenie Milejów dla Zwierząt spostrzegło, iż na terenie jednego z gospodarstw rolnych na terenie gminy Cyców znajdują się zwierzęta w złym stanie. Bez zwłoki o podejrzanym widoku zawiadomiono lokalne służby policyjne.

Łęczyńscy funkcjonariusze udali się na miejsce, by zbadać sprawę osobiście. Towarzyszyli im przedstawiciele Stowarzyszenia, a także lekarz weterynarii i osoby z Urzędu Gminy w Cycowie.

Niestety, informacja podana przez Stowarzyszenie okazała się być smutną prawdą. 

Podczas przeszukania znaleziono w przydomowej oborze dwa martwe cielęta - budynek był pozbawiony okien, podłoże nie było dostatecznie wyściełane, znajdowała się na nim mieszanina błota, odchodów i słomy. W stodole nie widać było też pojemników na wodę czy paszę.

Później policjanci odkryli ciało krowy, które znajdowało się pod stertą siana na terenie posesji. Na polu przebywało natomiast kilka kolejnych krów - choć nie były one w najlepszej kondycji, nie istniało na szczęście bezpośrednie zagrożenie ich życia.

Dalszy rozwój sprawy

Na 76-latka będącego właścicielem zwierząt padło podejrzenie popełnienia przestępstwa względem zwierząt. Łęczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami.

Wiadomo, że decyzją prokuratora padłe zwierzęta zostaną przekazane do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej w Lublinie. Co stanie się natomiast z krowami, które przeżyły? Przejdą one pod opiekę jednego z sąsiednich gospodarstw w Cycowie.

W polskim prawodawstwie za przestępstwo znęcania się nad zwierzętami grozi do trzech lat pozbawienia wolności. 

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: cenyrolnicze.pl