Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Włamali się do garażu i ukradli Ursusa. Nie do wiary, co zrobili z częściami
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:38

Włamali się do garażu i ukradli Ursusa. Nie do wiary, co zrobili z częściami

ursus
pixabay.com

Ursus najprawdopodobniej nie nadaje się do naprawy, ani do rekonstrukcji - za to trójka złodziei będzie odpowiadała przed sądem za kradzież z włamaniem. 

Ursus w częściach na złom

Żadnemu pasjonatowi maszyn rolniczych nie trzeba dwa razy powtarzać, że Ursus w gospodarstwie jest cennym skarbem. Choć w przypadku starszych modeli nie może pochwalić się zaawansowaną technologią, jak ma to miejsce w przypadku dzisiejszych traktorów, to wartość sentymentalna takiej maszyny jest bez wątpienia bezcenna. 

Ofiarą nikczemnego włamania i kradzieży padł właściciel gospodarstwa gminy Proszowice na terenie Małopolski. Posesją w owym czasie opiekował się jeden z sąsiadów, który widząc niepokojące oznaki na posesji, postanowił zawiadomić policję.

Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach podaje: 

O zdarzeniu policję zawiadomił jeden z sąsiadów, który opiekuje się posesją. Podczas pobytu na niej ujawnił ślady włamania do garażu oraz brak traktora marki Ursus o wartości 10 tysięcy złotych.

Rozwój sprawy

Funkcjonariusze policji przybyli na miejsce - nie było wątpliwości, że na terenie posesji doszło do włamania i kradzieży. Wkrótce po tym policjanci zatrzymali trzech sprawców. Jak się okazało, złodzieje wykazali się prawdziwym refleksem - ciągnik był już bowiem zdemontowany. 

Policjanci zlokalizowali skupy złomu, do których trafiły niektóre części Ursusa. Niestety, niektóre z nich zostały już sprzedane. Inne nadal oczekiwały na sprzedaż. 

Okazało się, że sprawcy mają kolejno 21, 27 i 32 lata i są mieszkańcami powiatu proszowickiego. Usłyszeli już oni zarzuty kradzieży mienia z włamaniem

Za czyny, jakich się dopuścili, grozi im obecnie dziesięć lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: agropolska.pl

Tagi: Ursus Policja