RolnikInfo.pl
pożar

Facebook / Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie

Lubelszczyzna: ogromny pożar na wsi. Płonęły maszyny w garażu

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

21 maja 2021 roku po północy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze garażu w jednej z miejscowości w gminie Białopole. Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że ogień trawi wnętrze budynku, w którym znajdował się najcenniejsze rzeczy: ciągnik, samochód osobowy, pięć motocykli i artykuły przemysłowe.

Pożar rozprzestrzenił się również na zewnątrz garażu, wskutek czego ogień trwale zniszczył murowany budynek gospodarczy i samochód osobowy. 

Pożar na Lubelszczyźnie

O zdarzeniu poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie - zgłoszenie o pożarze garażu wpłynęło do dyżurnego po północy w piątek 21 maja 2021 roku.

Z informacji przekazywanych przez świadka pożaru wynikało, że ogień zajął garaż wykonany z drewna i metalu, a także bezpośrednio sąsiadujący z nim murowany budynek gospodarczy.

Strażacy bez chwili wahania ruszyli do Raciborowic w gminie Białopole na terenie województwa lubelskiego. W momencie przybycia na miejsce okazało się, iż ogień rozprzestrzenił się także na zewnątrz budynku, trawiąc stojący przed nim samochód osobowy. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-15]

Szczegóły zdarzenia

Jak przekazują druhowie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie na swoim profilu w mediach społecznościowych, strażacy podali pięć prądów w natarciu na szalejący ogień.

Na fotografiach zamieszczonych we wpisie na Facebooku można również zobaczyć, jak ogromne kłęby dymu utrudniały widoczność pracującym strażakom.

W informacji podano, iż po wstępnym opanowaniu sytuacji strażacy rozpoczęli prace rozbiórkowe murowanego budynku gospodarczego, bezpośrednio sąsiadującego z garażem. 

Cała akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Niestety nie przekazano, w jakim stopniu zniszczone zostało mienie w postaci pojazdów znajdujących się w garażu.

Na postawie fotografii można jednak wywnioskować, że nie pozostało z nich zbyt wiele, a właściciel będzie musiał pogodzić się z niemałymi stratami finansowymi.

Na miejscu pracowało dziewiętnastu strażaków: z dwóch jednostek Państwowej Straży Pożarnej i dwóch zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej ze Żmudzi i Białopola. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: Facebook / Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >